18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Corylus Avellana Nut Oil

Olej z orzechów laskowych

Corylus Avellana (Hazel) Nut Oil, Corylus Avellana Seed Oil, Hazel (Corylus Avellana) Nut Oil, Hazel Seed Oil, Hazelnut Oil

Olej z orzechów leszczyny pospolitej- gatunku krzewu należącego do rodziny brzozowatych występującego w stanie dzikim w całej Europie i Azji Mniejszej po Kaukaz, pospolitego w Polsce. Olej jest tłoczony na zimno z miazgi orzechów laskowych, które zawierają ok. 60% tłuszczu. Olej składa się z 66-85% kwasu oleinowego, 7-25% linolowego, 4-9% palmitynowego, 1-4% stearynowego, a także niewielkich ilości kwasu linolenowego, palmitooleinowego i arachidonowego. Zawiera także witaminy A, E oraz z grupy B, fitosterole i fosfolipidy. Olej ma orzechowy zapach i dość rzadką konsystencję, szybko wchłania się w skórę. Jest olejem z grupy półschnących, jest średnio trwały. Nie należy go podgrzewać powyżej 80*C. Odpowiednio przechowywany- w lodówce, powinien zachować świeżość przez ok. 9 miesięcy. Może być nakładany bezpośrednio na skórę i włosy.

Emolient tłusty i odżywczy, tworzy na powierzchni skóry i włosów nabłyszczający, wygładzający i zmiękczający film, który zapobiega odparowywaniu wilgoci i chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak wiatr, mróz czy klimatyzowane pomieszczenia. Ponadto dobrze i głęboko się wchłania, dlatego pomaga substancjom aktywnym przeniknąć w głąb skóry. Uelastycznia skórę i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, pobudza krążenie krwi, wspomaga gojenie i regenerację naskórka. Przeciwdziała łamliwości włosów, stają się podatniejsze na układanie.

Substancja roślinna

Emolient

Substancja filmotwórcza

Substancja kojąca, łagodząca, substancja wzmacniająca naczynia krwionośne

Substancja natłuszczająca

Substancja ochronna

Substancja odżywcza

Substancja wygładzająca

Substancja zmiękczająca

2
słabsze działanie silne działanie
1
słabsze działanie silne działanie

W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki. Nie jest także zalecany osobom uczulonym na orzechy.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.