18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Arctostaphylos Uva Ursi Extract

Wyciąg z liści mącznicy lekarskiej

ARCTOSTAPHYLOS UVA-URSI (BEARBERRY) LEAF EXTRACT, BEARBERRY LEAF EXTRACT, ARCTOSTAPHYLOS UVA-URSI LEAF EXTRACT, UVA URSI EXTRACT

Arctostaphylos Uva Ursi Extract to wyciąg z liści mącznicy lekarskiej, Arctostaphylos uva-ursi, Ericaceae. Ma wiele nazw zwyczajowych: chrościna, mącznica garbarska, niedźwiedzie grono. Mącznica lekarska ceniona jest przede wszystkim ze względu na obecność glikozydu arbutyny, która w odczynie zasadowym hydrolizuje do hydrochinonu, który znajduje zastosowanie ze względu na właściwości rozjaśniające. W mącznicy znajdują się również garbniki, o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i ściągającym, flawonoidy (między innymi kwercetyna o właściwościach przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych) oraz triterpeny (w tym kwas ursolowy o działaniu antyoksydacyjnym).

Arbutyna zawarta w mącznicy stanowi składnik preparatów rozjaśniających przebarwienia o różnym podłożu, np. potrądzikowe, posłoneczne, spowodowane wysypką. Stosowana jest również w leczeniu stanów zapalnych i trądziku.

Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja roślinna

Substancja kondycjonująca

Przeciwutleniacz, antyoksydant

Rozjaśniacz/Wybielacz

Substancja aktywna

Substancja antybakteryjna

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja ściągająca

Brak ostrzeżeń

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.