18.URODZINY Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy
Statystyki: + Dodaj produkt + Dodaj Look
Składnik:

Benzethonium Chloride

Chlorek benzyloamoniowy

ANTI-GERM 77, ANTISEPTOL, ANTISEPTOL (QUARTERNARY COMPOUND), BENZETHONIUM CHLORIDE 1622

Chlorek benzyloamoniowy jest kationową substancją powierzchniowo czynną. Wykazuje słabe właściwości pianotwórcze i nie posiada działania myjącego.

Substancja antystatyczna, czyli oddzaływuje z ujemnymi centrami na powierzchni włosów i zapobiega ich elektryzowaniu. Kondycjonuje - zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Wykazuje działanie antyseptyczne, dlatego stosowana jest w mydłach, a także preparatach przeciwbakteryjnych do cer tłustych i trądzikowych. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem). Wpływa na właściwości aplikacyjne emulsji (np. krem, balsam) nadając przy stosowaniu efekt jedwabistości.

Substancja syntetyczna

Substancja kondycjonująca

Konserwant

Substancja antyseptyczna, przeciwzapalna

Substancja antystatyczna

Substancja bakteriobójcza, bakteriocyd

najduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania w kosmetykach. Substancja może być dozwolona do stosowania tylko w produktach spłukiwalnych. Maksymalne stężenie dozwolone do stosowania to 0,1%.

Produkty z tym składnikiem

Nie posiadamy podobnych produktów dla danej katergorii.