Włącz obsługę Javaskryptu w przeglądarce!

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów java. Bez włączonej Javy nie możesz korzystać z wielu funkcji KWC.

Kodeks Recenzentki

Regulamin korzystania z katalogu kosmetyków.

Zasady zgłaszania w katalogu Kosmetyk Wszech Czasów
ZANIM ZGŁOSISZ KOSMETYK:
 1. Upewnij się, że kosmetyk który chcesz zgłosić jest dostępny na rynku
  1. Zgłaszaj tylko te kosmetyki, których używasz - nigdy takie, które znasz tylko z prasy, ulotki reklamowej, internetu lub relacji znajomych.
  2. Bądź pierwszą osobą, która je oceni : zależy nam, aby wszystkie zgłoszenia do Kosmetyku Wszech Czasów? uzyskały recenzje i aby nasz Katalog był jak najbardziej wiarygodny!
  3. Nie zgłaszaj produktów wycofanych już ze sprzedaży
  4. Nie zgłaszaj kosmetyków, które są produkowane dla supermarketów, za wyjątkiem drogerii i marketów kosmetycznych np. Rossmann, Sephora, Drogerie Natura itp. Nie zgłaszaj też produktów z limitowanych serii, jeśli od ich ukazania się minięły więcej niż 3 lata.
  5. Jeśli zgłaszasz produkt dostępny tylko za granicą - zaznacz to w zgłoszeniu.
 2. Zobacz, czy ktoś wcześniej nie zgłosił tego kosmetyku. Aby sprawdzić, czy Twój kosmetyk jest już w katalogu:
  1. otwórz listę producentów i wybierz właściwego producenta. Jeśli producenta nie ma na liście, zgłoś go zanim zgłosisz kosmetyk.
  2. kliknij ikonkę "pokaż produkty" - pojawi się lista dotychczas zgłoszonych produktów tej firmy oraz kategorii, do których są przypisane.
 3. Wybierz właściwą kategorię, do której zgłosisz produkt
  1. zapoznaj się z listą kategorii w Kosmetyku Wszech Czasów: opis kategorii wyjaśnia, w której należy umieścić Twoje zgłoszenie
  2. jeśli masz wątpliwości, do jakiej kategorii przypisaś zgłoszenie zapytaj na forum technicznym
 4. Przygotuj zdjęcie, które dołączysz do swojego zgłoszenia
  * Zdjęcia powinny mieć nie więcej niż 100 kB
  * Minimalny rozmiar 100 x 100 pikseli
  * Akceptowane formaty grafiki to: *.jpg , *.gif
  1. Redakcja przyjmuje zgłoszenia również bez fotografii, ale zdjęcia są bardzo mile widziane - pozwalają uniknąć nieporozumień w recenzjach
  2. Jeśli zgłaszasz kosmetyk bez zdjęcia, opisz charakterystyczne cechy opakowania (np. kolor), zwłaszcza jeśli są podobne kosmetyki tego samego producenta
  3. Jeżeli masz zdjęcie w innym niż wymagany formacie:
   * skorzystaj z programu graficznego (np.: Irfan View) w którym możesz w prosty sposób zmienić niemal każde zdjęcie do akceptowanego formatu;
   * w razie dalszych problemów wyślij zdjęcie mailem lub poproś o pomoc na forum technicznym;
 5. Dobrze opisane zgłoszenie zawiera:
  1. dokładną nazwę produktu - na którą składa się:
   * nazwa serii [ jeśli zgłaszany kosmetyk należy do serii ]
   * nazwa kosmetyku [ w pełnym brzmieniu - tak jak widać na jego opakowaniu ]
   ! gdy na opakowaniu jest nazwa obcojęzyczna: najpierw podaj nazwę oryginalną,
   ! gdy produkt ma również nazwę w polskim tłumaczeniu, podaj ją po nazwie oryginalnej
  2. jak najwięcej konkretnych informacji o produkcie - aby użytkownicy przeglądający katalog mogli łatwo wybrać interesujące ich kosmetyki
   * opisz działanie kosmetyku, jakie obiecuje producent (ale bez reklamowych haseł, które nie wynikają ze składu kosmetyku)
   * podaj informację o składnikach aktywnych kosmetyku i inne ważne uwagi o cechach użytkowych produktu (np.: obecność filtrów przeciwsłonecznych w kremach, funkcjonalność opakowania itp.)
   * NIE przepisuj sposobu użycia kosmetyku
   * zaznacz, czy kosmetyk jest przeznaczony dla ograniczonej grupy odbiorców (np. dla osób o określonym rodzaju cery, włosów, dla alergików, dla konkretnej grupy wiekowej itp.)
  3. informację o cenie i pojemności opakowania
  4. informację o tym, jeśli kosmetyk nie jest dostępny w Polsce
  5. dołączone zdjęcie lub opis opakowania umożliwiający jego identyfikację
Zasady oceniania w katalogu Kosmetyk Wszech Czasów
ZANIM OCENISZ KOSMETYK:
 1. UPEWNIJ SIĘ, ŻE ZAMIERZASZ OCENIĆ WŁAŚCIWY PRODUKT
  1. przeczytaj dokładnie opis kosmetyku, obejrzyj zdjęcie i porównaj z tym, który masz
  2. NIE wpisuj recenzji przy innym, podobnym kosmetyku, gdy w katalogu nie ma dokładnie tego, który chcesz ocenić! (np. gdy zgłoszona jest odżywka do włosów do spłukiwania, nie oceniaj odżywki bez spłukiwania itp. W takim wypadku najpierw zgłoś kosmetyk do katalogu.
  3. zanim napiszesz recenzję swojego kosmetyku, przeglądnij listę wszystkich produktów zgłoszonych w jego kategorii i listę wszystkich kosmetyków firmy, która go produkuje - często drobna różnica w nazwie oznacza, że jest to całkowicie inny produkt - bądź pewna, że oceniasz ten właściwy
  4. jeśli masz wątpliwości, czy kosmetyk w KWC jest tym samym produktem, który chcesz ocenić, zadaj pytanie na forum technicznym i zaczekaj z recenzją
 2. RECENZUJĄC KOSMETYKI STOSUJ NASTĘPUJĄCE ZASADY:
  1. Wystawiaj recenzję po czasie używania produktu, który pozwala na jego rzetelną ocenę
   1. Jeżeli producent zaleca określony czas używania kosmetyku, potrzebny do uzyskania efektów, NIE wystawiaj oceny wcześniej niż zalecany czas kuracji (dotyczy to zwłaszcza preparatów przeciw zmarszczkom, przebarwieniom, rozstępom, cieniom pod oczami trądzikowi i innym problemom wymagającym długotrwałej kuracji)
   2. Jeśli nie ma zaleconego czasu używania kosmetyku, to:
    1. kosmetyki pielęgnacyjne (kremy, odżywki, maseczki, balsamy, środki do pielęgnaci włosów itp.) oceniaj po co najmniej 1 miesiącu regularnego stosowania, ponieważ taki jest cykl odnowy komórek naskórka i minimalny czas potrzebny na stwierdzenie, czy produkt nie powoduje skutków ubocznych, jaka ma wydajność itp.) lub po zużyciu jednego opakowania (np. maseczki)
    2. kosmetyki kolorowe (także farby do włosów i samoopalacze), akcesoria kosmetyczne i kosmetyki do stylingu oceniaj po czasie nie krótszym niż 7 dni, tak aby dokładnie zapoznać się z ich właściwościami i sposobem użycia, a najlepiej po sprawdzeniu w różnych warunkach, które mogą mieć znaczący wpływ na Twoją opinię (chłodno/upały, praca/impreza, zmywanie koloru itp.). W przypadku środków do koloryzacji włosów czy samooplaczy ważna jest też informacja, jak się spłukują, czy nie barwią ubrań itp., więc nie oceniaj ich natychmiast po koloryzacji.
  2. Oceniaj wyłącznie kosmetyki używane przez siebie, NIE przekazuj ocen znajomych! Jedynym wyjątkiem są kosmetyki dla dzieci.
  3. Jeśli zdecydujesz się ocenić kosmetyk pielęgnacyjny lub kolorowy na podstawie próbki, zawsze zaznacz to w recenzji. Pamietaj, że przy ocenie na podstawie próbek również obowiązuje podany powyżej mnimalny czas używania kosmetyków (7 lub 30 dni).
  4. Oceniając na podstawie próbek pomijasz w recenzji istotne dla innych użytkowników informacje: o wydajności produktu, trwałości, wygodzie w użytkowaniu opakowania, itd.
  5. Jeśli z czasem Twoja opinia o produkcie ulega zmianie, powróć do recenzji i zmień ocenę
  6. W recenzji skup się przede wszystkim na cechach istotnych dla ocenianego produktu.
  7. Napisz, jak Twoim zdaniem produkt spełnia swą funkcję, jakie ma zalety i wady.
  8. Nie oceniaj kosmetyków wyłącznie na podstawie cech mało istotnych - np. takich, których ocena zależy od indywidualnych upodobań. Przykład: zapach kremu przeciwzmarszczkowego, pudru lub szamponu nie może być jedyną podstawą oceny.
  9. Niech Twoja recenzja będzie krytyczna, ale wiarygodna:
   1. Oceniaj tylko kosmetyki odpowiednie dla swojego wieku, rodzaju cery, włosów, itp... Aby podnieść wiarygodność i użyteczność swoich recenzji, wypełnij profil użytkownika (dostępny po zalogowaniu). o Jeśli używasz kosmetyków zalecanych przez producenta dla konkretnej, "nie swojej" kategorii wiekowej, zawsze zaznaczaj ten fakt w recenzji o Jeśli twoje wrażenia w takim wypadku są negatywne, powstrzymaj się od oceny. Może ona być myląca i niepotrzebnie zniechęcać innych użytkowników, bo dla właściwej cery czy kategorii wiekowej produkt może być bardzo dobry. Swoją opinią możesz podzielić się na forum plotkowym.
   2. Oceniaj tylko jeśli masz pewność, że używasz produktu prawidłowo. o Jeśli kosmetyk nie spełnia Twoich oczekiwań, a nie masz pewności czy go właściwie stosujesz - zadaj pytanie do kosmetyczki lub pytanie do wizażystki
   3. Nie krytykuj kosmetyku za brak właściwości, których producent nie obiecuje (np. maskary wydłużającej rzęsy, że ich nie pogrubia i nie podkręca, a podkładu za brak matowania ? gdy nie jest przeznaczony dla cery tłustej lub mieszanej)
   4. Oceniaj tylko produkty, co do których masz pewność, że są oryginalne (dotyczy zwłaszcza zapachów), nie przeterminowane i prawidłowo przechowywane
   5. Oceniaj obiektywnie, nie sugerując się ceną kosmetyku czy marką producenta
   6. Nie pomijaj wad w recenzjach kosmetyków, jeśli zajmujesz się ich dystrybucją
   7. Nie oceniaj kosmetyku na jedną gwiazdkę tylko dlatego, że Cię uczulił - to nie wina producenta, że Twój organizm źle reaguje na jeden ze składników. Co innego, jeśli informacja o uczuleniu jest tylko częścią oceny.
 3. RECENZUJĄC PERFUMY STOSUJ NASTĘPUJĄCE ZASADY:
  Pamiętaj! że ocena zapachu to jedna z najbardziej subiektywnych ocen i może być jedynie wskazówką dla innych. Ale możesz jak najbardziej ułatwić czytającym recenzje podjęcie decyzji stosując następujące zasady:
  1. Oceniaj wyłącznie perfumy używane przez siebie, NIE przekazuj ocen znajomych! Możesz w swojej ocenie podać różnice w odbiorze zapachu przez mamę czy inną znajomą osobę, ale NIE oceniaj w ich imieniu.
  2. Oceniaj tylko perfumy, co do których masz pewność, że są oryginalne, nie przeterminowane i prawidłowo przechowywane. Nie oceniaj zapachu na podstawie podróbek i zapachów "alternatywnych".
  3. Oceniaj zapach testowany na skórze, a nie na blotterze. Jedno psiknięcie w perfumerii nie wystarczy, żeby dobrze ocenić zapach, więc staraj się oceniać po kilku testach. Recenzując zapachy, zawsze podawaj, na jakiej podstawie wystawiasz ocenę (zużyty flakon, kilka próbek czy testów).
  4. Zawsze uzasadnij swoją ocenę zapachu, ale unikaj ocen typu "błeee", "śmierdziel", "babciny", które niewiele nie mówią czytelnikom recenzji. Zamiast "fuj" napisz, że zapach jest nieapetyczny, wywołujący odruch wymiotny, zamiast "babciny" - staromodny, retro, zapach używany przez Twoją babcię itd. Staraj się opisać zapach, jego trwałość i zachodzące w nim zmiany w miarę dokładnie - jeżeli nie znasz nut, opisz je np: miękkie, słodkie, męskie, ostre, kwaśne, kojarzące się z kompotem truskawkowym, kościołem, plastrem miodu, apteką itp. Jeżeli twoja skóra zawsze zmienia jakieś nuty czy zapachy, zaznacz to w recenzji np. moja skóra wyostrza zapachy, zmiękcza, wysładza itp. Zaznacz porę roku, kiedy testowany był zapach.
  5. Jeśli uważasz ocenę flakonu za nieistotną, oceń go tak samo jak zapach.
  6. Jeśli z czasem Twoja opinia o zapachu ulega zmianie, powróć do recenzji i zmień ocenę.
  7. Pamiętaj! że oceniasz TE PERFUMY, a nie perfumki, perfum, perfumę czy zapaszek.

Uwaga!
Zgłoszenia i recenzje niezgodne z powyższymi zasadami mogą zostać usunięte.

Ciągle masz wątpliwości i pytania? Zajrzyj na forum techniczne KWC [LINK], na pewno znajdziesz tam odpowiedź.

Redakcja Wizaż.pl

 • W przeciągu ostatnich 60 dni nikt nie dodał recenzji produktu.

 • W wybranej kategorii nie zgłoszono żadnego nowego produktu w przeciągu ostatnich 30 dni.