Poprzedni artykuł: Dziecko nie chce jeść - co robić? Poznaj sposoby na niejadka Następny artykuł: Top 10: gry planszowe dla dziecka

10 najlepszych, kultowych książek dla dzieci

Szukasz ciekawej książki dla dziecka? Wybierz te z twojego dzieciństwa – uczą, wzruszają i bawią. Nie pamiętasz wielu tytułów? Pomożemy! Zobacz kultowe książki dla dziecka – wybrałyśmy aż 10!

Książki dla dzieci

Dlaczego warto czytać książki?

Korzyści z czytania dziecku (i przez dziecko) jest wiele – książki nie tylko rozwijają wyobraźnię, wzbogacają zasób słów, bawią, relaksują, wzruszają, ale również pełnią funkcję wychowawczą i pokazują co jest dobre, a co złe. Wystarczy poświęcić kilkanaście minut dziennie na czytanie, żeby szybko zauważyć, jak ta czynność dobrze wpływa na dziecko i jego zachowanie. Jeśli twój maluch nie potrafi jeszcze czytać – usiądź razem z nim i poczytajcie wspólnie :)

Twoje dziecko nie lubi czytać? Sprawdź, jak zachęcić dziecko do czytania!

Jakie książki dla dzieci wybrać?

Literatura dla dzieci zapełnia półki w księgarniach i bibliotekach. Jak spośród tak wielu książek wybrać ciekawą lekturę dla dziecka? My polecamy książki, które niegdyś same czytałyśmy w dzieciństwie. Są piękne, zabawne, a nawet – wzruszające. Zawsze „wciągają” czytelnika w świat bohatera i jego przygód. Każdorazowo kryją w sobie prawdę o życiu, o wartościach, które należy cenić – możesz być pewna, że to zaprocentuje u malca w przyszłości.

Wybrałyśmy 10 książek, które – naszym zdaniem – powinny gościć na półce w każdym domu. Zobacz wybór całej redakcji i przypomnij sobie z nami czasy swojego dzieciństwa! :)

Kultowe książki dla dzieci

Książki z dzieciństwa: 1. Mały Książę (wyd. Muza S.A, ok. 20zł); 2. Dzieci z Bullerbyn (wyd. Nasza Księgarnia, twarda oprawa ok. 46zł); 3. Kubuś Puchatek (Nasza Księgarnia, twarda oprawa ok. 40zł), 4. Seria: Przygody Mikołajka (wyd. Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, ok 45zł/tom); 5. Pippi Pończoszanka (wyd. Nasza Księgarnia, ok. 22zł); 6. O psie, który jeździł koleją (wyd. Literat, ok. 5zł); 7. Lassie, wróć! (C&T wydawnictwo, ok. 15zł; 8. Pinokio (wyd. Siedmioróg, ok. 25zł); 9. Seria: W Dolinie Muminków (wyd. nasza Księgarnia, ok. 20zł/tom), 10. Seria: Ania z Zielonego Wzgórza (wyd. Wydawnictwo Literackie, ok. 15zł/tom).

Macie ulubione książki z dzieciństwa? Jakie? :)

 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2020, 14:44

Nasze propozycje