Poprzedni artykuł: Marina pokazała zdjęcia po porodzie! Przepiękna pamiątka Następny artykuł: Sylwia Grzeszczak jest w drugiej ciąży! Chłopiec czy dziewczynka?

Kobieta jest oskarżana o dręczenie swojego dziecka, bo... karmi je piersią!

Dziecko, , tagi: karmienie piersią
W karmieniu dziecka piersią w zasadzie nie powinno być nic kontrowersyjnego... Ale synek Riony O'Connor ma już cztery lata!

Zdjęcie, które Riona O'Connor opublikowała na Instagramie z okazji urodzin syna, wywołało spore zamieszanie. Na fotce widać 38-latkę siedzącą w kawiarnianym ogródku i karmiącą piersią dość dużego chłopca. Większość komentarzy zamieszczonych pod zdjęciem jest pozytywna, ale znalazło się też kilku internautów, którzy ostro skrytykowali O'Connor. Ich zdaniem karmiąc piersią tak dużego syna matka mu szkodzi.

Zobacz także: Boisz się, nie umiesz, nie chcesz? Karmienie piersią to trudny temat. Rozmawiamy z ekspertem!

Kobieta karmi piersią czteroletniego syna

Riona O'Connor to aktorka specjalizująca się w dubbingu i matka czteroletniego chłopca i czteromiesięcznej dziewczynki. Akutalnie 38-latka karmi piersią dwójkę swoich dzieci - czasami równocześnie. Z okazji czwartych urodzin syna O'Connor opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać ją karmiącą syna. Przy fotce napisała:

Dzisiaj skończył cztery lata. Jestem zakochana i dumna z tego, jaki on jest. Jestem dumna z tego, kim się dzięki niemu stałam. Kiedy położna położyła mi go na piersiach, nie przypuszczałam, że wciąż będą to robić cztery lata później. Byłam tak niewinna i nieświadoma oraz całkowicie przygotowana na to, że to nie wyjdzie. Największą niespodzianką było to, że jednak mi to wyszło i dało mi poczucie dumy i radość, o której myślałam, że jest niemożliwa. Jeśli mnie znacie, to wiecie, że moje poczucie własnej wartości czasami gwałtownie się obniża. Wtedy, kiedy myślałam, że nie jestem w stanie zbyt wiele zrobić, wciąż mogłam zrobić to. Dlatego dziękuję mojemu ciału, ale przede wszystkim mojemu dziecku za to, że pojawiło się w moim życiu. Jestem niesamowitą szczęściarą, że cię mam.

Post Riony wywołał w sieci małe zamieszanie. Chociaż większość zamieszczonych pod nim komentarzy była pozytywna, znalazło się też kilka krytycznych, a wręcz... oskarżycielskich. Sporo internautów zarzuciło jednak O'Connor, że to, co robi jest nie tylko dziwne, ale wręcz szkodliwe:

Karmienie piersią jest naturalne i piękne, ale nie lubię, kiedy mamy przedłużają je, chociaż dziecko jest już na tyle duże, że spokojnie może zjeść steka. To jest chore. Dzieciak musi dorosnąć i czas przeciąć pępowinę. On nie może być dzieckiem na zawsze.

Jezu, czy karmienie go piersią jest naprawdę konieczne? Przecież on niedługo idzie do szkoły. To będzie dla niego bardzo zawstydzające.

Jestem zwolenniczką karmienia piersią, ale myślę, że jest czas, kiedy dziecko trzeba odciąć od piersi. Jeśli chcesz, żeby pił twoje mleko, odciągnij pokarm i postaw go przed nim w filiżance. On jest za duży na twoją pierś. Żal mi tego dziecka, bo dorastając będzie się borykał z poważnymi problemami i będzie miał nierealistyczne oczekiwania wobec kobiet.

Karmienie piersią to wciąż kontrowersyjny temat. Nadal gorące dyskusje wywołują kobiety karmiące piersią w miejscach publicznych. Kiedy jednak jakiś czas temu pytaliśmy Wizażanki, co myślą na temat karmienia piersią starszych dzieci, okazało się, że duża część z nich nie miała nic przeciwko temu.

Zobacz także: Fotografka Tammy Nicole stworzyła wyjątkową galerię zdjęć, która ma promować karmienie piersią!

Przedłużające się karmienie piersią ma dwie główne zalety. Z mlekiem matki dziecku są dostarczane przeciwciała odpornościowe oraz "dobre" bakterie hamujące rozwój bakterii chorobotwórczych. Dla starszego dziecka picie mleka z piersi jest też czynnością uspokajającą i wzmacniającą relację z matką. Naszym zdaniem to dwa dobre powody, żeby nie bronić domagającemu się tego dziecku dostępu do matczynej piersi albo chociaż nie krytykować matek, które tak robią.

Zobacz także: Kobiety zaczęły umieszczać na Instagramie zdjęcia... z laktatorem przy piersi. Naśladują znaną aktorkę!

A wy co myślicie o karmieniu piersią czterolatka?

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

5 sierpnia 2020, 01:08

Nasze propozycje