Poprzedni artykuł: Zdjęcie ciężarnej Magdy Mołek wywołało dyskusję. Dziennikarka naraża z... Następny artykuł: O krok od tragedii... Zabrała niemowlę na przekłuwanie uszu, dziecko w...

Znany muzyk wyznaje: 'Szczęśliwie nie zdołałem nakłonić żony do aborcji '

Dziecko, , tagi: aborcja
Muzyk Sistars Bartek Królik w zeszłym roku po raz drugi został tatą, ale niewiele brakowało, a jego córeczka nie przyszłaby na świat.

Współtwórca zespołu Sistars i producent Agnieszki Chylińskiej, Bartek Królik, w lipcu zeszłego roku został tatą córeczki, która urodziła się z zespołem Downa. Jej narodzinami od razu pochwalił się na Instagramie, dodając hasztagi oznaczające solidarność się z osobami borykającymi się z tą wadą genetyczną.

Polecamy:  Zdjęcie ciężarnej Magdy Mołek wywołało dyskusję. Dziennikarka naraża zdrowie swojego dziecka?

MOJA CÓRECZKA JAGODA ur. 7.07.2017 #bardziejkochani #downsyndrome #t21 #zespoldowna #liniaprosta #trisomy21 #21chromosomes - czytamy pod zdjęciem. 

Bartek Królik wyznał, że narodziny Jagody mimo wszystko były dla niego ciężkim momentem. Towarzyszyły mu skrajne emocje.

Wypierałem to, co widzę. Doświadczyłem takiego wyparcia, jak zwierzę, które nie akceptuje swojego chorego kociątka. Nie miałem jednak wątpliwości, że mam w sobie miłość do mojego dziecka. Tylko na tym polega paradoks, że z jednej strony czujesz miłość, z drugiej fizycznie odrzucasz, nie chcesz się zgodzić z tym losem. To nie jest tak, że nie chcę się zgodzić na to dziecko. Nie chcę się zgodzić na konsekwencje, które sobie wymyśliłem w głowie, a to wynika z niewiedzy - opowiadał w rozmowie z Katarzyną Olubińską w "Dzień Dobry TVN".

Polecamy:  Piękna "Żona Hollywood" jest w ciąży. Fani wypominają jej zaawansowany wiek!

Na jego Instagramie obecnie nie brakuje zdjęć Jagódki. Widzimy m.in. urocze zdjęcie córeczki, które podpisał: "Oni widzą Zespół Downa - my widzimy OSOBĘ", pod którym znajdziemy masę pozytywnych komentarzy internautów. 

Bartek Królik o aborcji

Wiele osób wzrusza sposób, w jaki muzyk pokazuje oraz opisuje dziewczynkę, jednak jego najnowsze szczere wyznanie budzi kontrowersje. W książce "Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci" opowiedział, że kiedy dowiedział się o chorobie jeszcze wówczas nienarodzonej córeczki, przeszedł kryzys człowieczeństwa. Kiedy u płodu zdiagnozuje się wady genetyczne, w tym zespół Downa, rodzice mają prawo zdecydować o przerwaniu ciąży - Bartek Królik również brał to pod uwagę.

Polecamy:  Anna Lewandowska szczerze o macierzyństwie. Niechcący wywołała plotki o... drugiej ciąży

Czasem najgorsza jest możliwość posiadania wyboru. Przy orzeczeniu zespołu Downa aborcja eugeniczna jest dozwolona. Dziś mam poczucie, że przeszedłem kryzys człowieczeństwa i w pewnym momencie zawiodłem sam siebie. Szczęśliwie nie zdołałem nakłonić żony do aborcji (...) Chciałem usunąć tę wadę, a nie dziecko, które widziałem na ekranie komputera USG (...) Zdecydowałem się skoczyć na głęboką wodę, bo nie chciałem się wycofywać, co wiele razy robiłem wcześniej, ale przede wszystkim dlatego, że zrozumiałem wartość życia i skutki aborcji - czytamy w wywiadzie z książki "Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci". 

Przypomnijmy, że na aborcję zdecydowała się inna członkini Sistars, Natalia Przybysz. Wywiad, w którym ujawniła swoją decyzję, wzbudził ogromne kontrowersje i zapoczątkował ogólnonarodową dyskusję.

Muzyk przy tym zaznacza, że zarówno on jak i żona nie dostali żadnej pomocy od lekarzy. Nikt im nie pokazywał, jak może wyglądać życie z dzieckiem chorym na zespół Downa, nie pokazał im, że to nie jest koniec świata. 

Polecamy:  Natalia Siwiec pokazała, jak wygląda jej córeczka Mia. Jest przeurocza!

Nie dostaliśmy żadnego wsparcia, jeśli chodzi o drugą stronę, że jest drugi świat - świat życia! Długo przeżywałem depresję po stracie zdrowego dziecka. A żona stała się dla mnie bohaterką, bo ona od początku czuła spokój - powiedział Bartek Królik.

Dzisiaj cała rodzina jest szczęśliwa, a muzyk publikuje radosne zdjęcia dwóch córeczek i jest dumnym tatą. Co więcej, dzięki swojej i żony postawie pragnie pokazać ludziom, że dziecko z zespołem Downa to nie kara. Maleństwa z tą chorobą też są cudownymi dziećmi. 

Więcej informacji o książce "Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci" znajdziecie na stronie Stowarzyszenia rodzin i opiekunów osób z zespołem Downa Bardziej Kochani.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 kwietnia 2019, 20:34

Zobacz także

Nasze propozycje