Poprzedni artykuł: Pampers i Fundacja Polsat wspólnie zmodernizowały Oddział Pediatryczny... Następny artykuł: Szokujące wideo z chrztu obiegło internet. Ksiądz bije dziecko, rodzic...

Mały książę George nie może mieć przyjaciół! Powód jest absurdalny

Najstarszy syn księżnej Kate i księcia Williama od urodzenia nie był traktowany jak zwyczajne dziecko. Ale dlaczego zabrania mu się nawiązywać przyjaźni?

Królewski protokół znany jest z wielu rygorystycznych obostrzeń, jak np. zakaz eksponowania jakiegokolwiek fragmentu ciała podczas oficjalnych uroczystości czy obowiązek noszenia okrycia wierzchniego w pomieszczeniu (sprawdź, dlaczego tak jest). Dziwne reguły dotyczą też najmłodszych  - regulują strój księcia George'a czy sprawiają, że książtka nie mogą jeść z rodzicami.

Myślicie, że to okrutne? Znaleźliśmy jeszcze jeden niedorzeczny i krzywdzący zakaz, zgodnie z którym najstarszy syn pary książęcej nie może mieć przyjaciół.

Przeczytaj także: Księżna Kate w sukience z Zary z aktualnej kolekcji! Jest idealna na lato

Dlaczego książę George nie może mieć przyjaciół?

Niemal pięcioletni synek księżnej Kate i księcia Williama rok temu rozpoczął naukę w londyńskiej, bardzo prestiżowej szkole Thomasa Battersea. Choć szkoła to najlepsze miejsce do nawiązania przyjaźni, młody książę nie może za bardzo zbliżyć się do żadnego swojego rówieśnika. Dlaczego?

Zgodnie z wewnętrzną polityką szkoły, do której uczęszcza George, uczniowie zniechęcani są do zawierania przyjaźni tylko z jedną lub kilkoma osobami. I choć brzmi to niedorzecznie, to władze placówki tłumaczą taką decyzję dobrem dzieci.

Zgodnie z zasadami szkoły, każdy uczeń powinien być traktowany na równi z innymi. Aby żadne dziecko nie czuło się pomijane czy nielubiane, placówka wpaja swoim wychowankom zasadę „bycia uprzejmym dla każdego”. Dlatego też wyróżnianie jednego z uczniów i traktowanie go jak najlepszego przyjaciela nie jest zgodne ze statutem szkoły. Ta zasada dotyczy także potomka rodziny królewskiej. Mały George nie może więc mieć ulubionego kolegi czy koleżanki, ponieważ (według szkoły) inne dzieci byłyby przez niego nierówno traktowane.

Czy ta zasada ogranicza rozwój dziecka? Co sądzicie o zakazywaniu dzieciom posiadania najlepszego przyjaciela?

Przeczytaj także: Meghan Markle na wyścigach w Ascot. Tradycyjnie, nie mogło zabraknąć małej wpadki...

Zdjęcie: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 22:54

Zobacz także

Nasze propozycje