Poprzedni artykuł: Strrrasznie.. ładne dekoracje na Halloween! Następny artykuł: Trądzik niemowlęcy- wypowiedź eksperta

Dynia na Halloween- unikalne wzory!

Przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe, dyniowe inspiracje. Zobacz jak przyozdobić dynie na Halloween!

Dziecięca impreza halloween'owa to nie tylko wyjątkowe przebrania i kociołki pełne słodkości, ale przede wszystkim dekoracje. Dynia to niezbędny element tej strrrasznej scenerii! Dziś przygotowaliśmy dla Was garść dyniowych inspiracji oraz prostą instrukcję jak okiełznać dynię!

Przygodę z ozdabianiem dyni zacznij od wyboru wzoru. Kiedy już zdecydujesz, jak ma wyglądać Twoja dynia postaraj się wykonać projekt, który później na nią naniesiesz. Kolejnym krokiem jest wybór dyni, która będzie pasowała do projektu, warto skupić się na regularnym kształcie, ładnym kolorze oraz braku skaz. Jeśli zdecydujesz się wyłącznie pomalować dynię, dobierz kolory farb i do dzieła!

dynie

Lampion z dyni

Jeśli jednak postanowisz zrobić lampion kolejnym krokiem będzie odkrojenie górnej części dyni i dokładne wydrążenie jej. Wyjęte ze środka pestki może później wykorzystać w kuchni. Wybrany wcześniej wzór nanieś na dynię. Aby wyciąć odpowiednie kształty i otwory użyj specjalnej piłki do cięcia dyni, dostaniesz ją np. tu, natomiast przy wycinaniu małych dziurek przydatna okaże się wiertarka.

dynie

Zwykły, kuchenny nóż może się nie sprawdzić, ze względu na bardzo twardą skórkę. Otwory należy wycinać precyzyjnie i ostrożnie, żeby nie uszkodzić wzoru. Jeśli jednak coś nie pójdzie po Twojej myśli i jeden z elementów odpadnie, nic straconego. Wbij wykałaczkę w miejsce, z którego odpadł element i przyczep go z powrotem do dyni. 

dynie

Końcowym etapem jest konserwacja. Umyj lampion dokładnie pod bieżącą wodą, pozwoli to pozbyć się resztek wyciętych elementów, a przy okazji nawilży dynię. Staraj się regularnie, raz dziennie, delikatnie zwilżać lampion, aby zachować jego świeżość, w innym wypadku dynia zwiędnie.

Pamiętaj aby przechowywać dynię z chłodnym miejscu, na parapecie okna lub na ganku, wydłuży to okres jej przydatności.  

dynie

Który wzór podoba Wam się najbardziej? 

Zdjęcia: pinterest.pl, fotolia.pl

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 07:16

Zobacz także

Nasze propozycje