Poprzedni artykuł: Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" pokazała twarz synka! Jak wy... Następny artykuł: Nowy Ariel Baby - otulająca miękkość ubrań dla delikatnej skóry

To już pewne! Dzieci wrócą do szkół we wrześniu

Dziecko, , tagi: szkoła, koronawirus
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powrót do szkół wszystkich uczniów i studentów już z początkiem nowego roku szkolnego i akademickiego.

Od 1 września dzieci wrócą do szkół! Przez pandemię koronawirusa w Polsce zdalnie nauczano przez ostatnie trzy miesiące. Teraz, gdy rok szkolny się kończy, a na uczelniach odbywają się ostatnie egzaminy, premier zapowiada - nie będzie kolejnego zamknięcia gospodarki.

powrót dzieci do szkół

Źródło: Istock

Zobacz także: Koronawirus - mapa Polski w czasie rzeczywistym 

Koronawirus w Polsce: Powrót do szkół już we wrześniu 

W rozmowie dla Radia Łódź i TVP Łódź, premier Morawiecki zapewnił, że decyzja o powrocie uczniów do szkół we wrześniu jest pewna. Zdaniem rządzących, Polsce nie grożą już tak daleko idące obostrzenia, z jakimi mieliśmy do czynienia w kwietniu i maju.

Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja - powiedział w programie Rozmowy Dnia Mateusz Morawiecki.

Co jeśli jesienią notować będziemy ponowny wzrost zakażeń? Zdaniem premiera jesteśmy już na to przygotowani, stąd decyzja o powrocie dzieci na regularne lekcje i zajęcia.

Mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory

Jednocześnie premier zachęcił do przestrzegania higieny, noszenia maseczek i unikania skupisk ludzi, aby uniknąć wzrostu zakażeń. 

Zobacz także: Obowiązek noszenia maseczek wróci. Druga fala zakażeń jesienią 

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

6 lipca 2020, 18:08

Nasze propozycje