Poprzedni artykuł: Natalia Siwiec łamie prawo i ryzykuje życiem córki? Nagrała szokujące... Następny artykuł: Trzy miesiące po porodzie przebiegła ultramaraton! Trasa? Dłuższa niż...

Ta 2-latka ma naprawdę hipnotyzujące spojrzenie. Niestety, to z powodu bardzo rzadkiej choroby

Dzięki swoim niezwykłym oczom mała Mehlani wygląda jak postać z bajki. Ale przez to niesamowite spojrzenie 2-latka może kiedyś oślepnąć!

Wygląd Mehlani Dickerson wzbudza wielkie zainteresowanie. Ale choć dziewczynka ma śliczną buzię, wzroku nie można oderwać przede wszystkim od... jej oczu. Dlaczego? Bo składają się one głównie ze źrenicy. Przez przerośnięte źrenice oczy 2-latki sprawiają wrażenie ogromnych. Mehlani przypomina postać z mangi...

fot. Twitter

Niestety, niesamowity wygląd tego dziecka jest efektem poważnego zaburzenia - zespołu Axenfelda-Riegera (syndrom Axenfelda-Riegera, ARS). Osoby cierpiące na tę niezwykle rzadką chorobę mają nie tylko nieprawidłowo zbudowane oczy, ale są też zagrożone ślepotą.

Fot.: Pinterest

Zobacz także: Gwiazda Polsat Cafe jest ciężko chora! Paulina Drażba cierpi na rzadką i groźną przypadłość

Na czym polega zespół Axenfelda-Riegera?

Z syndromem ARS rodzi się jedno na 200 tysięcy dzieci. Charakterystyczną cechą tej choroby genetycznej są wady wzroku - za małe tęczówki, zrosty tęczówkowo-rogówkowe, nieprawidłowe położenie źrenicy lub wiele otworów w tęczówce. U części chorych rozwija się jaskra i z czasem tracą oni wzrok. Poza niewłaściwą budową oczu u osób z zespołem Axenfelda-Riegera występują też między innymi nieprawidłowa ilość lub wielkość zębów, zbyt duża odległości między oczami, niedorozwój szczęki, spłaszczenie środkowej części twarzy, wydatne czoło i wady serca.

Zobacz także: Premiera nowej marki kosmetycznej NEO Make Up, którą pokochały gwiazdy!

Lekarze zdiagnozowali ARS u Mehlani tydzień po jej narodzinach. Ze względu na przerośnięte źrenice oczy dziewczynki są wyjątkowo wrażliwe na światło i mała nie rusza się z domu bez specjalnych, zabarwionych na fioletowo okularów przeciwsłonecznych. W przyszłości Mehlani czeka operacja oczu, która - być może - pomoże ocalić jej wzrok.

Zdjęcia: Twitter

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 lutego 2019, 20:32

Zobacz także

Nasze propozycje