Poprzedni artykuł: Makijaż w trakcie porodu? Te kobiety naprawdę to zrobiły Następny artykuł: Ma tylko 9 lat, ale w makijażu wygląda jak dorosła kobieta

Imię najmłodszego royal baby to nie przypadek. Już wcześniej zdradził je książę George

Jak się okazuję wpływ na wybór imienia synka Meghan Markle i księcia Harry’ego... mógł mieć książę George! Jak to możliwe?

Dziecko Meghan Markle i księcia Harry’ego przyszło na świat 6 maja w godzinach porannych. Ku zaskoczeniu wszystkich, nowo upieczeni rodzice podzielili się radosną nowiną za pomocą Instagrama, nie zaś tak, jak było to w przypadku dzieci Kate Middleton i księcia Williama za pośrednictwem Twittera. Nie jest to jedyne odstępstwo od tradycji.

Meghan i Harry umyślnie dawkują światu informacje na temat najmłodszego royal baby. Najpierw Harry wygłosił oficjalne przemówienie, w którym wyraził swoją radość z narodzin pierworodnego syna. Następnie książęca para pokazała twarz swojego maleństwa w Windsor Castle w Berkshire. Jednak to na wiadomość o imieniu royal baby wszyscy czekali najbardziej. I tu kolejne odstępstwo od królewskiego protokołu. Książę i księżna Sussex z ogłoszeniem imienia swojego pierworodnego synka zwlekali aż dwa dni, by oficjalnie ogłosić je za pośrednictwem Instagrama.

Książę i księżna Sussex mają przyjemność ogłosić, że nazwali swoje pierworodne dziecko Archie Harrison Mountbatten-Windsor – napisano 8 maja na oficjalnym instagramowym koncie książęcej pary.

Jak się okazuje, imię Archie to nieprzypadkowy wybór.

Co oznacza imię dziecka Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Choć Archie Harrison nie brzmi tak dumnie jak George, czy Louis, okazuje się, że ma bardzo szlachetne znaczenie. Archie jest zdrobnieniem od imienia Archibald, które ma korzenie germańskie i składa się z dwóch członów: ercan (prawdziwy, autentyczny) oraz bald (śmiały, odważny). Warto jednak nadmienić, że Pałac Buckingham jednoznacznie nie sprecyzował, czy Archie to pełne imię pierworodnego syna księcia i księżnej Sussex. Zatem wybór imienia Archie to kolejna próba odejścia od tradycji i pokazanie niezależności księżnej Meghan?

Jak donoszą brytyjskie media, imię Archie może być wyrazem połączenia kultury brytyjskiej i amerykańskiej, tak jak dziecko księcia i księżnej Sussex jest owocem miłości wyluzowanej i buńczucznej Amerykanki oraz wychowywanego zgodnie z królewskimi protokołami Harry’ego. Dodatkowo, jak podaje „Wielka Księga Imion”, Archie to także imię będące zdrobnieniem imienia Artur. Nie da się ukryć, że to właśnie Artur, kojarzący się z jednym z największych i najsłynniejszych królów Brytanii, był najczęściej typowanym imieniem w zakładach bukmacherskich dla pierworodnego syna Meghan i Harry’ego.

Największa ciekawostka na temat imienia najmłodszego royal baby? Jak się okazuje już kilka miesięcy temu imię Archie padło z ust księcia Georga. Podczas jednego ze spacerów, książę George zaczął głaskać psa jednej z przechadzających się w parku kobiet. Gdy ta zapytała chłopca o imię, on odpowiedział… Archie.

Myślicie, że mały George umyślnie zdradził imię swojego kuzyna, a może imię Archie tak spodobało się Meghan i Harry’emu że postanowili je wykorzystać?

Zobacz także: Smutna prawda o dziecku Meghan wyszła na jaw. Księżna nie ma do niego praw...

Jesteś świeżo upieczonym rodzicem i chcesz zawsze słyszeć płacz dziecka? Kup odpowiedni sprzęt przy wykorzystaniu promocji ze strony kod rabatowy Media Expert.

Zdjęcie: EAST NEWS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 sierpnia 2020, 22:41

Nasze propozycje