Poprzedni artykuł: Książe George przyłapany na zabawie pistoletem. Te zdjęcie wywołały bu... Następny artykuł: Księżniczka Charlotte wygląda identycznie jak księżna Diana w dziecińs...

Oświadczenie ciężarnej gwiazdy wywołało burzę w sieci: 'Ryzykujesz życiem swojego dziecka'

Znana tatuatorka i twórczyni kultowej już marki kosmetyków do makijażu ściągnęła na siebie falę hejtu. Ciężarna Kat Von D ogłosiła, jak planuje opiekować się swoim synem po jego narodzinach. Jej deklaracje nie spodobały się wielu internautom.

Miesiąc temu Kat Von D – modelka, tatuatorka, wokalistka i przede wszystkim twórczyni kultowej marki kosmetyków – ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Kat wzięła ostatnio ślub z Rafaelem Reyesem, a syn pary przyjdzie na świat prawdopodobnie wczesną jesienią. Już teraz świat zaczął się niepokoić o przyszłość dziecka tej dość mrocznej pary... A wszystko za sprawą oświadczenia, które von D opublikowała na Instagramie. 

A post shared by Kat Von D (@thekatvond) on

Zobacz także: Kat von D wzięła ślub! Jej suknia ślubna was zszokuje

Kat von D o szczepionkach

Obok zdjęcia swojego dużego już ciążowego brzucha Kat napisała między innymi:

Wiedziałam, że zaraz po ogłoszeniu tej ciąży będziemy bombardowani radami, o które nie prosimy. Byłam też przygotowana na krytykę, gdybyśmy zdecydowali się ujawnić nasze podejście do tej ciąży. Mój własny ojciec wściekł się na mnie, kiedy powiedziałam mu, że rezygnujemy z lekarza i decydujemy się tylko na położną. Jeśli nie wiesz, jak to jest być wokół ludzi, którzy uważają, że jesteś dziwaczny, zostań weganinem. A jeśli nie wiesz, jak to jest, kiedy cały świat cię krytykuje, osądza, zarzuca niesprawdzonymi opiniami i przeklina cię – spróbuj być weganką w ciąży, mieć wolny od leków domowy poród w wodzie z położną i doulą, i planować wychować wegańskie dziecko bez szczepień.

A post shared by Kat Von D (@thekatvond) on

Deklaracja Kat, że planuje nie szczepić swojego synka wywołała wśród jej fanów ostrą dyskusję. Część internautów zarzuciła gwieździe głupotę i niebezpieczny egoizm. Ich zdaniem ignorując osiągnięcia nauki i rezygnując ze szczepień von D ryzykuje nie tylko zdrowiem i bezpieczeństwem swojego dziecka, ale także innych maluchów, z którymi jej syn w przyszłości będzie miał kontakt. 

Szczepić czy nie?

Kat von D należy do wciąż rosnącego grona przeciwników szczepień, którzy przekonują, że duża część chorób przeciwko którym szczepi się dzieci od dawna już nie istnieje, a same szczepienia mogą wywoływać między innymi autyzm. Tymczasem argumenty ruchu antyszczepionkowego odpierają specjaliści, którzy przekonują, że właśnie dzięki szczepieniom prawie całkowicie udało się wyeliminować  choroby, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu dziesiątkowały społeczeństwo. Zwracają też uwagę na fakt, że pozornie łagodne choroby takie jak różyczka czy odra mogą dla dziecka skończyć się poważnymi powikłaniami lub wręcz śmiercią. Jak tłumaczy dr. n. med. Paweł Grzesiowski, doświadczony pediatra i prezes fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń, choroby zakaźne nadal stanowią dla ludzi poważne zagrożenie:

Należą do głównych przyczyn umieralności i nie zostały do końca opanowane (wyjątkiem jest ospa prawdziwa). Dla drobnoustrojów nie ma granic, przenoszą się wraz z ludźmi. Stąd niepokój np. o wirusa polio, który na pięciu kontynentach został wyeliminowany, ale w Azji Południowo-Wschodniej i niektórych krajach afrykańskich istnieją ogniska tej choroby. Nie możemy więc przerwać szczepień, bo każdego dnia chory na polio czy inną chorobę zakaźną może przyjechać do Europy – tłumaczy Grzesiowski w rozmowie z portalem Mamo To Ja.

Kat von D jest przekonana o słuszności swojej decyzji i wszystkich, którzy chcieliby ją przekonać do zmiany zdania "uprzejmie" prosi o "zachowanie swoich niczym nie popartych opinii dla siebie" i zaprzestanie śledzenia jej w mediach społecznościowych. 

Zobacz także: Ekspert o szczepieniu dzieci

A wy co myślicie o decyzji Kat von D – faktycznie głupio ryzykuje zdrowiem i życiem swojego dziecka?  

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 stycznia 2019, 22:53

Zobacz także

Nasze propozycje