Poprzedni artykuł: Aniołek Victoria's Secret pokazał brzuch po porodzie i... został zaata... Następny artykuł: Ten filmik z pokazu mody plażowej stał się wiralem. Wszystko przez kar...

Tych bezwzględnych zasad musi przestrzegać niania dzieci Kate i Williama

Myśleliście, że surowe zasady obejmują jedynie członków rodziny królewskiej? Nic bardziej mylnego. Jeśli królewska niania popełni ten błąd, jej kariera będzie skończona.

Nie od dziś wiadomo, że dworska etykieta Wielkiej Brytanii znana jest z wielu restrykcyjnych obostrzeń, jak np. nakaznoszenia okrycia wierzchniego w pomieszczeniu,  czy zakaz eksponowania jakiegokolwiek fragmentu ciała podczas oficjalnych wystąpień (sprawdź, dlaczego tak jest). Rygorystyczne reguły dotyczą także najmłodszych członków rodziny królewskiej, zabraniając książątkom jeść razem z rodzicami, czy regulując strój księcia George’a, a nawet zabraniając mu posiadania przyjaciół (dowiedz się skąd takie okrutne ograniczenie). Okazuje się że surowe zasady dotyczą także osoby, która spędza najwięcej czasu z książęcymi dziećmi.

Kim jest niania dzieci Kate i Williama

Pomimo iż Kate i William starają się poświęcać dużo czasu swoim pociechom, to ze względu na sprawowane przez nich funkcje reprezentacyjne zmuszeni są do korzystania z usług profesjonalnej pomocy niani. Wybór padł na Marię Teresę Turrion Borrallo. I choć księżna Kate tuż po narodzinach pierwszego dziecka sama opiekowała się małym George'm,  to gdy książę skończył osiem miesięcy, opiekę nad nim zaczęła sprawować również Borrallo.

Zdjęcie: EastNews

Pochodząca z Hiszpanii profesjonalna niania musi się cieszyć naprawdę dużym zaufaniem książęcej pary. Pod jej skrzydła trafili bowiem także księżniczka Charlotte oraz książę Louis już od pierwszych chwil swojego życia. Jednak jak się okazuje, wcale nie tak łatwo zostać nianią na królewskim dworze. Borrallo ukończyła Norland College, hiszpańską prestiżową szkołę dla niań z ponadstuletnią tradycją, gdzie poza nauką opieki nad dziećmi, gotowania czy szycia, poznała również techniki udzielania pierwszej pomocy oraz samoobrony. Dodatkowo Maria posiada także czarny pas z taekwondo oraz do perfekcji opanowała szybką jazdę samochodem, by niezależnie od warunków atmosferycznych sprawnie uciekać przez paparazzi.

Przeczytaj także: Oto oficjalne portrety rodziny królewskiej z chrzcin księcia Louisa. Na tych zdjęciach kogoś brakuje...

Jakie zasady obowiązują nianię dzieci Kate i Williama

Borallo, podobnie jak członkowie rodziny królewskiej, obowiązuje wiele rygorystycznych zasad. Najważniejszą jest to, że książęca niania pod żadnym pozorem nie może naruszyć cielesności swoich podopiecznych. Jakiekolwiek, bicie, szturchanie, ciągnięcie za rękę, czy wymierzanie klapsów dzieciom jest absolutnie zakazane. Gdyby Maria naruszyła tę zasadę, nie tylko straciłaby niezwykle prestiżową i intratną pracę (Borallo zarabia ok.40 tys. funtów rocznie, czyli ok. 200 tys. zł.), ale również uprawnienia do wykonywania zawodu, nadane jej przez Norland College.

Uważacie, że takie zasady powinny dotyczyć każdej osoby ubiegającej się o pracę opiekunki?

Przeczytaj także: O tych zdjęciach Kate i William woleliby zapomnieć. Tak imprezowała para książęca

Zdjęcie: Instagram/Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 stycznia 2019, 15:47

Zobacz także

Nasze propozycje