Poprzedni artykuł: Jakie imiona Polacy najczęściej nadają dzieciom? Niektóre mocno zaskak... Następny artykuł: Robert Lewandowski o dramatycznym porodzie Ani: 'Gdy walczyła, ja trzy...

Ta kobieta w ciąży dźwigała ciężary!

Dziecko, , tagi: ciąża, ćwiczenia, trening
31-letnia Brytyjka w zaawansowanej ciąży dźwigała ciężary i trenowała crossfit. Czy taka aktywność jest dla każdej przyszłej matki i jej nienarodzonego dziecka bezpieczna?

Zaglądając na Instagram Carly Rowena można się przestraszyć lub zmotywować. Brytyjka jest trenerką personalną i świeżo upieczoną mamą. Na swoim instagramowym profilu Carly publikowała zdjęcia dokumentujące przebieg jej ciąży oraz ćwiczenia, które podczas jej trwania wykonywała. I trzeba przyznać, że 31-latka nie czekała na narodziny swojej córeczki z założonymi rękami! Wymachiwanie kettlami, podnoszenie sztangi, ćwiczenia z hantlami - Rowena robiła to wszystko i znacznie więcej!

Blogerka ćwicząca w ciąży

Widok trenującej Carly Rowena w zaawansowanej ciąży pewnie wielu zaniepokoi lub wręcz oburzy. Tymczasem trenować nie powinny tylko kobiety będące w ciąży zagrożonej. Ciąża Rowena przebiegała bez komplikacji, a przed zajściem w nią kobieta - z racji wykonywanego zawodu - trenowała dużo i regularnie. Nie było powodów, żeby w związku z powoli zbliżającymi się narodzinami dziecka Carly drastycznie zmieniała styl życia. Kobieta nadal trenowała, ale za główny cel postawiła sobie zachowanie siły i energii oraz wzmocnienie mięśni okolic miednicy. Zrezygnowała za to z ćwiczeń służących utracie wagi.

Trening w trakcie ciąży nie tylko wzmacnia ciało ciężarnej kobiety, ale też łagodzi jej stres i niepokój, zmniejsza ból krzyża i problem zaparć. Dzięki regularnemu ćwiczeniu kobieta lepiej zniesie poród i szybciej dojdzie po nim do siebie. Oczywiście, decyzję o kontynuowaniu czy też podejmowaniu treningu podczas ciąży trzeba koniecznie skonsultować z lekarzem.

Carly Rowena swoją córeczkę Jax rodziła 39 godzin. Poród, jak sama przyznaje, był dla niej zaskakująco trudny. Regularne trenowanie nie bardzo pomogło jej urodzić dziecko, ale dzięki ćwiczeniom bardzo szybko doszła do siebie po swoim ciężkim porodzie i łatwiej było jej się zajmować noworodkiem. 

Zobacz także: Blogerkę oskarżono o retusz zdjęć. W odpowiedzi pokazała, co ciąża zrobiła z jej brzuchem!

Na nas sprawność ciężarnej Carly Rowena zrobiła duże wrażenie, ale mamy wątpliwości, czy tak intensywny trening aby na pewno był bezpieczny dla niej i jej dziecka...

A wy co myślicie o ćwiczeniu w ciąży?

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 maja 2019, 20:22

Zobacz także

Nasze propozycje