Poprzedni artykuł: Femme fatale czy normalna nastolatka- jak powinna wyglądać lalka? Następny artykuł: TOP 8 kremów przeciwsłonecznych dla dzieci!

Nie bij! Kochaj. Bądź bezpiecznym rodzicem

Dziecko, , tagi: dziecko, przemoc
Dlaczego ruszyła kolejna edycja kampanii "Kocham. Nie biję."? Odpowiedź jest prosta i przerażająca zarazem. Z badań wynika, że dla 60% Polaków przemoc jest nadal narzędziem wychowawczym.

Przemoc wobec dzieci

Agresja budzi agresję, to hasło zna chyba każdy z nas. Pojedynczy klap wymierzony dziecku może spowodować lawinę przemocy, której nie będziemy w stanie zatrzymać. Dzieci uczą się przez naśladownictwo. Jeden akt przemocy powoduje reakcję łańcuchową, uderzone dziecko oprócz bólu otrzymuje od rodzica przyzwolenie na używanie agresji wobec innych.W wielu polskich rodzinach kary cielesne są nadal powszechnie stosowane. Stąd kolejna odsłona kampanii "Kocham. Nie biję." Wczoraj na profilu youtube.com zostały umieszczone 3 spoty kampanii.

Każdy z nas widział samochodowe testy zderzeniowe- pusta sala, zwolnione tempo odtwarzania, uderzenie i bezwładnie opadające ludzkie manekiny. W tej właśnie scenerii pokazane zostały popularne sytuacje przemocy domowej na nowych spotach akcji. 

Bite dziecko oprócz uszkodzeń ciała doświadcza szeregu fatalnych w skutkach konsekwencji mających wpływ na jego psychikę, rozwój i kompetencje społeczne.

Strona strefabezpiecznegorodzica.pl ma być wsparciem dla rodziców, którzy chcą zaprzestać bicia dzieci. Można na niej znaleźć porady wychowawcze i metody radzenia sobie z dzieckiem bez stosowania przemocy.

Akcję można śledzić na facebook.com/StrefaBezpiecznegoRodzica.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Stosujecie klapsy wobec swoich dzieci?

Dowiedz się więcej na temat kampanii "Pomyśl, zanim wrzucisz" i ochronie wizerunku dzieci w sieci oraz sprawdź jak pomóc dzieciom chorym na MPD, kampania "Żyj z pompą". Przeczytaj też wywiad z Rzecznikiem Praw Dziecka

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 sierpnia 2019, 06:36

Nasze propozycje