Poprzedni artykuł: Jessica Simpson naraziła się fanom. Zafarbowała 7-letniej córce włosy Następny artykuł: Klara Lewandowska idzie w ślady mamy! Zobaczcie, jak ćwiczy na trening...

Powstała pierwsza aplikacja do odchudzania dla dzieci! Dobry pomysł?

Dziecko, , tagi: odchudzanie
Twórcy kontrowersyjnej aplikacji twierdzą, że ma ona pomagać dzieciom "dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych". Nie zgadzają się z nimi niektórzy naukowcy i rodzice...

Weight Watchers International to istniejąca od prawie 60 amerykańska firma specjalizująca się w usługach związanych z odchudzaniem się i zdrowym stylem życia. Trenerzy pracujący dla Weight Watchers pomagają swoim klientom (online lub podczas spotkań twarzą w twarz) stworzyć odpowiedni dla nich jadłospis, zrezygnować z niezdrowych przyzwyczajeń żywieniowych i regularnie się ruszać. Weight Watchers International chwali się, że zapewnia swoim klientom nie tylko opracowane przez naukowców programy żywieniowe, ale też wsparcie psychiczne potrzebne, by wytrwać na diecie.

Dotąd firma koncentrowała się na dorosłych odbiorcach, ale teraz stworzyła usługę dedykowaną specjalnie dzieciom - odchudzającą aplikację.

Fot.: iStock

Zobacz także: Dzieci hollywoodzkiej pary wyśmiane za otyłość... i tanie ubrania. Ojciec: "Ludzie, co jest z wami nie tak?!"

Aplikacja ułatwiająca odchudzanie dla dzieci

Kurbo - bo tak nazywa się stworzona przez Weight Watchers International - jest przeznaczone dla dzieci w wieku od 8 do 17 lat. Po opłaceniu nie najniższego miesięcznego, trzymiesięcznego lub półrocznego abonamentu (od 69 dolarów do 294 dolarów, czyli od 272 zł do 1200 zł) młody użytkownik dostaje do swojej dyspozycji opisaną listę produktów, które może jeść bez ograniczeń, tych które powinien sobie ostrożnie dawkować oraz takich, "nad którymi powinien się zastanowić". 

Fot.: Google Play

Oprócz tego, dziecko korzystające z Kurbo może śledzić, ile i jakich produktów spożyło w ciągu dnia (i czy nie dobiło do swojego limitu) oraz jak bardzo było aktywne fizycznie. Może też umówić się na czacie ze swoim coachem, który zmotywuje go do przestrzegania diety i regularnych ćwiczeń. Oglądając animowane filmiki czy biorąc udział w prostych grach mały użytkownik Kurbo ma uczyć się planowania zdrowych posiłków i odczytywania etykiet umieszczonych na produktach spożywczych.

Wszystko to brzmi bardzo obiecująco, zwłaszcza, że twórcy Kurbo chwalą się tym, że ich aplikacja powstała w oparciu o wyniki badań Uniwersytetu Stanforda. I jeszcze na dowód skuteczności swojego produktu przedstawiają historie odchudzonych z pomocą aplikacji 11-latek. Nie wszystkich jednak te argumenty przekonują. Dietetycy i psychologowie przestrzegają, że Kurbo może zwiększyć u dziecka ryzyko zachorowania na zaburzenia odżywiania. Niezadowoleni są też rodzice, którzy zostawili krytyczne komentarze na stronie oferującego aplikację internetowego sklepu Google Play:

W ten sposób nie promuje się zdrowia, tylko zaburzenia odżywiania. Wszystkie dzieci powinny w okresie dojrzewania przybrać na wadze.

Dzieci, które są na diecie i martwią się tym, co jedzą - to jest okropnie szkodliwe.

Żadne dziecko nie powinno w ten sposób kontrolować swojego jedzenia.

Dzieci powinny cieszyć się życiem, a nie martwić o to, jakie jedzenie jedzą.

Zobacz także: Najgorsze nawyki żywieniowe dzieci – na trudne pytania odpowiada dietetyk!

My też mamy wątpliwości, czy aplikacja służąca do kontrolowania spożywanego jedzenia przeznaczona dla dzieci to aby na pewno dobry pomysł...

A wy co myślicie o Kurbo?

Zdjęcie główne: iStock 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 września 2019, 22:43

Nasze propozycje