Poprzedni artykuł: Lee Samantha tworzy na talerzach dzieła sztuki! Następny artykuł: Co można będzie kupić w sklepiku szkolnym?

TOP 10 kosmetyków na rozstępy po ciąży

Ciąża to czas, w którym skóra jest szczególnie narażona na powstawanie rozstępów. Problem rozstępów w ciąży dotyczy około 90% kobiet. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 najwyżej ocenianych w KWC kosmetyków do walki z rozstępami po ciąży.

Rozstępy w ciąży

Powstawanie rozstępów w ciąży ma dwie przyczyny. Jedną z nich jest gwałtowny przyrost masy ciała.  Drugą zwiększenie poziomu kortyzolu, hormonu którego nadmiar powoduje zakłócenie pracy komórek produkujących kolagen. Zmniejszona ilość kolagenu prowadzi do pękania włókien kolagenowych. W ciąży rozstępy pojawiają się głównie na brzuchu, biodrach i piersiach. Powstałe rozstępy są odmianą blizny, początkowo mają kolor czerwony, lub różowy z czasem bledną.

Usuwanie rozstępów po ciąży

O rozstępy powstałe w trakcie ciąży należy dbać od samego początku, nie warto czekać do porodu. Przy usuwaniu rozstępów po ciąży kluczową rolę gra czas. Im wcześniej zaczniemy leczenie, tym większa jest szansa na dobry efekt po kuracji. Podczas karmienia piersią leczenie rozstępów ogranicza się do stosowania preparatów dostępnych w drogeriach i aptekach. Po ukończeniu karmienia można poddać się laserowemu zabiegowi usuwania rozstępów.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najwyżej ocenianych w KWC preparatów na rozstępy po ciąży.  

Jak poradziłyście sobie z rozstępami po ciąży?

Zdjęcia: fotolia.pl, materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 03:43

Zobacz także

Nasze propozycje