Poprzedni artykuł: Mały książę George nie może mieć przyjaciół! Powód jest absurdalny Następny artykuł: Khloe Kardashian przekłuła uszy dwumiesięcznej córce! Skrzywdziła dzie...

Szokujące wideo z chrztu obiegło internet. Ksiądz bije dziecko, rodzice stoją bezczynnie...

Dziecko, , tagi: chrzest, przemoc
Bulwersujące nagranie, na którym ksiądz bije dziecko po twarzy i głowie, wywołało burzę w sieci. Jak na takie zachowanie zareagowali rodzice maluszka?

Płacz dziecka dosłownie wyprowadził z równowagi księdza jednej z francuskich parafii (Champeaux), Jacques'a Lacroix. Jego oburzające zachowanie zostało na szczęście nagrane i wrzucone do internetu. Internauci mają ochotę sami wymierzyć sprawiedliwość kapłanowi. Aż trudno uwierzyć, że takie rzeczy dzieją się w kościele...

Ksiądz uderzył dziecko podczas chrztu

Ceremonia przebiegała na początku zupełnie normalnie. Tak naprawdę nic nie zwiastowało brutalnego zachowania, którego dopuścił się 89-letni ksiądz. Dziecko wyglądało na bardzo spokojne, ale z jakiegoś powodu w pewnym momencie zaczęło płakać. Ksiądz zaczął uspokajać malucha trzymając jego twarz w dłoniach, przytulił go do siebie, ale dziecku to się nie spodobało. Chłopiec próbował wyrwać się z uścisku i chciał uderzyć kapłana dłonią. Niestety to zachowanie chyba nie spodobało się duchownemu, bo kiedy słowa nie pomogły, postanowił przejść do czynu...

Zobacz także:Mały książę George nie może mieć przyjaciół! Powód jest absurdalny

I w tym momencie stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał - uderzył chłopczyka z otwartej dłoni prosto w policzek. Dziecko zaczęło wówczas płakać jeszcze bardziej. 

Następnie ksiądz chwycił mocno policzki dziecka i zaczął mówić do niego podniesionym głosem. Zrobił się też cały czerwony na twarzy. W tym momencie jakaś kobieta postanowiła zwrócić uwagę kapłanowi na jego karygodne zachowanie, a on jak gdyby nigdy nic, ponownie przytulił chłopczyka i udawał, że nic się nie stało. Na nagraniu doskonale widać, jak maluch desperacko próbuje się uwolnić z mocnego uścisku duchownego... Rodzice chłopca byli tak zszokowani, że w pierwszej chwili w ogóle nie zareagowali na zachowanie księdza. Dopiero pod koniec nagrania widzimy, że ojciec dosłownie wyrwał mu syna. 

Zobacz także:Księżniczka Charlotte wygląda na tym zdjęciu zupełnie jak księżna Diana!

Dość zaskakujące jest również stanowisko diecezji, w której służy Jacques Lacroix. W oświadczeniu możemy przeczytać, że utrata samokontroli księdza była prawdopodobnie spowodowana zmęczeniem oraz wiekiem. W końcu duchowny ma już 89 lat... Wiadomo, że ma pozwolenie na odprawianie mszy, ale otrzymał absolutny zakaz udzielania ślubu oraz chrztu. Ksiądz Lacroix udzielił komentarza francuskiej stacji France Info. 

Dziecko krzyczało i musiałem odwrócić jego głowę, aby polać ją wodą. Prosiłem, żeby było cicho, ale to nic nie pomagało, nadal płakał. To miało być coś między pieszczotą a lekkim uderzeniem w policzek. Próbowałem go uspokoić, ale nie wiedziałem, co robić – powiedział Jacques Lacroix. 

Kiedy nagranie obiegło internet, niedługo później rozpętała się burza. Wideo rozniosło się przez udostępnienia i w krótkim czasie stało się bardzo popularne, a w komentarzach wszyscy szkalowali księdza, który powinien być przecież wzorem do naśladowania. 

Zachowanie duchownego jest bez wątpienia bulwersującego. Nie sądzicie, że rodzice powinni zareagować dużo wcześniej?

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 22:41

Zobacz także

Nasze propozycje