Poprzedni artykuł: Klara Lewandowska w uroczym sweterku z sieciówki. Jego cena to jedyne.... Następny artykuł: Znany muzyk wyznaje: 'Szczęśliwie nie zdołałem nakłonić żony do aborcj...

Zdjęcie ciężarnej Magdy Mołek wywołało dyskusję. Dziennikarka naraża zdrowie swojego dziecka?

Dziecko, , tagi: ciąża, Magda Mołek
Niedawno Magda Mołek przyznała się, że jest w ciąży z drugim dzieckiem. Najpierw jej wytykano późne macierzyństwo, a teraz "instamatki" uważają, że wręcz naraża swoje dziecko na niebezpieczeństwo. Co się stało?

Magda Mołek ma 42 lata i przed nią kolejny poród. Przypominamy, że ma już 7-letniego syna Henryka. Dziennikarka długo ukrywała, że wkrótce po raz kolejny zostanie mamą, ale kiedy wyszło na jaw, że jest w zaawansowanej ciąży, internauci zaczęli się zastanawiać, czy aby nie za późno zdecydowała się na drugie dziecko. Jednak kiedy ta dyskusja ucichła, pojawiła się kolejna. Wszystko przez zdjęcie na Instagramie.

Polecamy:  Klara Lewandowska w uroczym sweterku z sieciówki. Jego cena to jedyne...

Magda Mołek w ciąży pije kawę

Kilka dni temu dziennikarka umieściła na swoim Instagramie zdjęcie, na którym pozuje z kubkiem i dzbankiem kawy. W opisie czytamy: "Bez niej nie zaczynam #goodmorning #coffee". Jak można się domyślać, od razu zaczęto spekulować, czy w ciąży można sobie pozwalać na kawę.

Polecamy:  Małgorzata Socha jest w ciąży! Potwierdziła, że spodziewa się trzeciego dziecka

"trzeba uważać, kofeina łatwo przedostaje się do krwiobiegu dziecka, może powodować nieprawidłowości w jego rozwoju. Niewykształcone narządy nie rozkładają wielu substancji. Są badania na ten temat"
"Najlepsza, ale czy dla dzidzi w brzuszku również?"
"proszę nie pić teraz kawy:);)" - czytamy w komentarzach.

Czy w ciąży można pić kawę?

Oczywiście wśród komentarzy nie zabrakło również tych, które mówią, że w ciąży można sobie pozwolić na kawę. Postanowiliśmy zgłębić ten temat. Okazuje się bowiem, że picie kawy w umiarkowanych ilościach nie jest zakazane. 

Polecamy:  Kasia Bigos pokazała fałdkę na brzuchu po porodzie. Post skomentowała Ania Lewandowska

Bezpieczeństwo spożywania napojów zawierających kofeinę zostało potwierdzone w badaniach. Poszukiwano w nich niekorzystnego wpływu tej substancji na przebieg ciąży i rozwój płodu. Sprawdzano, czy przyjmowanie kofeiny może mieć związek z poronieniem i porodem przedwczesnym oraz wadami dziecka i jego masą urodzeniową. Wyniki większości badań z ostatnich lat mówią, że picie podczas ciąży do 3 filiżanek kawy w ciągu dnia (czyli nie więcej niż 200 mg kofeiny na dobę) nie wiąże się z żadnymi niepomyślnymi zdarzeniami. Wspomniane badania dotyczyły tylko II i III trymestru ciąży. Nie sprawdzano, jak kofeina wpływa na ciążę i płód w I trymestrze. Przekroczenie podanej wyżej normy może zaburzać przebieg ciąży i prawidłowy rozwój dziecka. W badaniach dowiedziono, że spożycie ponad 300 mg kofeiny na dobę zwiększało ryzyko porodu przedwczesnego oraz skutkowało urodzeniem dziecka z niższą masą ciała – tłumaczy w serwisie mamotoja.pl dr Marzena Jurczak-Czaplicka, ginekolog położnik z IMiD w Warszawie.

Kluczowe jednak jest również samo parzenie kawy. Więcej szczegółów na temat przyjmowania kofeiny w ciąży znajdziecie tutaj: Wiemy, ile kaw w ciąży może wypić przyszła mama

Czy wy piłyście kawę będąc w ciąży? Uważacie, że Magda Mołek powinna być bardziej ostrożna? My pozwalamy sobie zauważyć, że ciąża to nie choroba, a dziennikarka na pewno wie, jak dbać o siebie i dziecko;)

Źródło zdjęcia głównego:  Instagram/ Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 23:17

Zobacz także

Nasze propozycje