Poprzedni artykuł: Znany muzyk wyznaje: 'Szczęśliwie nie zdołałem nakłonić żony do aborcj... Następny artykuł: Odeta Moro jest w ciąży. Ojcem dziecka jest... były gwiazdy TVP

O krok od tragedii... Zabrała niemowlę na przekłuwanie uszu, dziecko wylądowało w szpitalu

Kilkumiesięczna dziewczynka mogła zostać oszpecona na całe życie. Wszystko przez pistolet do przebijania uszu i nieodpowiedzialnych rodziców.

Dla wielu dziewczynek i nastolatek przekłucie uszu to ogromny, często wyproszony (a wręcz wybłagany), krok w stronę dorosłości. Większość nie ma jednak nawet możliwości wyboru, bo mamy fundują im kolczyki zaledwie kilka miesięcy po urodzeniu... Tak była w przypadku Emmy.

Zobacz także: Dziecko nie chce spać? 10 sprawdzonych sposobów na dobry sen niemowlaka

Nie chcemy tutaj roztrząsać tego, w jakim wieku powinno się przekłuwać dzieciom uszy. Bardziej zależy nam na napiętnowaniu tego, gdzie i w jaki sposób zrobili to rodzice Emmy. Wszystko mogło skończyć się tragedią i oszpeceniem dziewczynki do końca życia

Pistolet utknął w uchu kilkumiesięcznej dziewczynki

Zdjęcie: Facebook.com/ZackWatson

Mama Emmy wybrała się z córką do salonu kosmetycznego w centrum handlowym, gdzie nie było akurat nikogo wykwalifikowanego w kwestii piercingu. Zostały obsłużone przez praktykantkę, która nie była ani przeszkolona, ani nie posiadała żadnego certyfikatu potwierdzającego umiejętności

Zobacz także: Zaskakująca decyzja Kate w sprawie porodu - trzecie dziecko urodzi w...

Pracownica nie zdawała sobie również sprawy z tego, że w salonie nie ma sprzętu przeznaczonego do przebijania uszu niemowlętom. Użyła zatem zwykłego pistoletu, który utknął w uchu dziewczynki. Mama musiała pojechać z Emmą do szpitala, gdzie lekarzom udało się rozwiązać problem.

Na szczęście udało się uratować ucho dziewczynki. Pomimo blizny, będzie mogła w przyszłości przekłuć uszy. To doświadczenie z pewnością było traumatyczne nie tylko dla dziecka, ale także dla rodziców - powiedział profesjonalny piercer, Zack Watson.

Wyraźnie zaznaczył również, że pistolety, którym przebija się uszy dzieciom, byłypierwotnie zaprojektowane do znakowania bydła. W dodatku zabieg nie przebiegł zgodnie z jakimikolwiek zasadami... Zresztą trudno tutaj mówić o jakichkolwiek odpowiednich warunkach w salonie kosmetycznym, który zupełnie nie jest przystosowany do wykonywania piercingu.

Dlaczego nie należy przebijać uszu pistoletem?

Niektóre mamy decydują się na przebicie uszu swoich córeczek, kiedy te mają zaledwie kilkanaście miesięcy. Sama tego doświadczyłam - z opowieści rodziców wiem, że miałam wtedy tylko roczek i wszystko odbyło się w domu. Pani, która przekłuwała mi płatki uszu, użyła oczywiście pistoletu. Nie skończyło się to tragicznie, ale prawa strona goiła mi się niestety zdecydowanie gorzej. Efekt jest taki, że po kilku próbach wkładania różnego rodzaju kolczyków, rana zaczęła się zabliźniać, a ja muszę przebić to ucho jeszcze raz...

Zobacz także: Zobacz, jak zmieniły się dzieci Shakiry! Zupełnie nie są do niej podobne!

Odpowiedź na pytanie z nagłówka jest bardzo prosta - pistolet rozrywa delikatną tkankę, ponieważ jego igły nie są wystarczająco ostro zakończone. To prowadzi do mnóstwa powikłań podczas gojenia. Pistolety trudno również odpowiednio wysterylizować ze względu na liczne zakamarki. A specyficzne motylkowe zapięcie kolczyka utrudnia wyciągnięcie plastikowych części przebijających ucho, co i wiąże się z ogromnym bólem. Biżuteria w salonie kosmetycznym nie jest również dostosowana do alergików - nie wszyscy mogą przecież nosić srebro czy złoto. W większości przypadków do przekłuć stosuje się kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej lub bioplastu.

Dlatego zanim zdecydujesz się przebić jakąkolwiek część ciała, wybierz sprawdzony salon, gdzie wszystko zostanie wykonane profesjonalnie, z należytą dbałością o higienę oraz przy użyciu odpowiedniego sprzętu, czyli igieł!

Zdjęcie główne: istockphpoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 lutego 2019, 00:00

Zobacz także

Nasze propozycje