Poprzedni artykuł: Childhood Unplugged niesamowita galeria dzieciństwa! Następny artykuł: Kidla.pl nowy serwis dla rodziców

Jak myślicie, ile lat mają te dziewczyny?

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, Magdalena Wójcicka robiąc zaliczenie na jeden z przedmiotów wykonała serię fotografii, które wywołały dyskusję na temat seksualizacji młodych dziewczyn. Jak myślicie, ile dziewczyny mają lat?

Magdalena Wójcicka studiuje na Wydziale Dziennikarstwa i nauk Politycznych, ma młodszą siostrę Julię, która stała się inspiracją do stworzenia projektu. Fotografka zaprosiła do współpracy siostrę oraz jej koleżanki. Dziewczyny stanęły najpierw przed obiektywem bez makijażu, naturalne i uśmiechnięte. Następnie przy pomocy wizażystki, Magdaleny Markowskiej przeszły metamorfozę. Po wykonaniu odpowiedniego makijażu i wystylizowaniu dziewczynki zapozowały ponownie. Efekt? Makijaż, fryzura i stylizacja sprawiły, że nastolatki zmieniły się nie do poznania, zyskały kilka lat i seksowny charakter. W rzeczywistości cztery dziewczynki mają po 12 lat, jedna 14. Fotografie pokazały jak łatwo sfałszować wiek wyglądem, oraz wzbudziły dyskusję na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą to zjawisko. 

Ile lat dałybyście dziewczynkom po stylizacji?

Przeczytaj też: Femme fatale czy nastolatka- jak powinna wyglądać lalka oraz jak zrobić delikatny codzienny makijaż. Zobacz również: Być jak Barbie czy jak Lammily?

Zdjęcia: Magdalena Wójcicka

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 20:53

Zobacz także

Nasze propozycje