Poprzedni artykuł: Wygraj wyprawkę dla swojego dziecka z "Viva!Mama"! Zasady są proste Następny artykuł: Ten kosmetyk uchroni cię przed nacięciem lub pęknięciem krocza w trakc...

Niepokojący trend na Instagramie - ciężarne nastolatki chwalą się wielkimi brzuszkami

Dziecko, , tagi: dziecko, ciąża, nastolatka
Coraz więcej dziewczynek chce zajść w ciążę jeszcze w szkole, a swoje macierzyństwo pokazywać na Instagramie i You Tubie. Najmłodsze Instamatki są jeszcze w gimnazjum...

Na Instagramie można znaleźć mnóstwo zdjęć uśmiechniętych nastolatek w ciąży. Widok ich wielkich brzuchów i często wciąż dziecinnych twarzy wprawia w osłupienie. Młodziutkie dziewczyny - 14-latki, 16-latki - z dumą dokumentują na zdjęciach kolejne etapy ciąży. A część z nich przyznaje, że z premedytacją postarały się o dziecko. Macierzyństwo przed maturą było ich marzeniem.

Niektóre z dziewczynek umieszczają zdjęcia w social media, inne zakładają kanały na YouTubie, licząc, że wczesne macierzyństwo przyniesie im sławę. Co gorsza, zdjęcia takich nastolatek stają się pożywką dla mężczyzn o dziwnych upodobaniach, zrzeszających się wokół profili takich jak @teenbellylover.

Zobacz także: Nastoletnie matki - dowiedz się, ile ich jest i poznaj ich problemy!

Zachodzą w ciążę specjalnie?

Nie mają prawa jazdy, nie mogą legalnie pić alkoholu i wciąż jeszcze chodzą do szkoły, ale lada chwila zostaną matkami - niektóre z nich na własne życzenie! Już kilkanaście lat temu amerykańscy naukowcy postanowili sprawdzić, ile nastoletnich ciąż to efekt wpadki, a ile było zaplanowanych. Susan L. Davies z Uniwersytetu w Alabamie zbadała 455 dziewcząt w wieku 14-18 lat. Ponad 100 badanych przez Davies nastolatek przyznało, że - pomimo swojego młodego wieku - rzeczywiście chciały zajść w ciążę

Wyniki badać Susan L. Davies potwierdza chociażby historia Jessiki z Południowej Karoliny, która w wieku 16 lat specjalnie zaszła w ciążę ze swoim chłopakiem. Dziś jest Youtuberką.

Może to dziwne, że miałam 16 lat i chciałam zajść w ciążę, ale nasza córka bardzo zmieniła nasze życie, uczyniła je lepszym  - tłumaczy dziewczyna w filmiku opublikowanym na YouTubie. - Kiedyś byłam przygnębiona, miewałam lęki, odkąd ona się pojawiła, mój nastrój się poprawił. Dzieci przynoszą więcej radości, niż słodycze!

Jessica, jej chłopak i ich dziecko mieszkają w rodzicami dziewczyny. Dzięki wsparciu rodziny i znajomych, nastoletni rodzice przez pierwszych dziewięć miesięcy życia swojej córki nie musieli kupować jej nawet pieluch. Dwa lata po narodzinach dziecka 18-letnia Jessika wciąż próbuje skończyć szkołę. Pomimo zapewnień młodych rodziców, trudno nam uwierzyć, że ich decyzja o posiadaniu dziecka była dobrze przemyślana.

Zobacz także: Jak uprawiać seks, żeby jak najszybciej zajść w ciążę? Wypróbuj te triki!

A wy co myślicie o nastolatkach, które specjalnie zachodzą w ciążę? Czy to kwestia mody?

Zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 04:01

Zobacz także

Nasze propozycje