Poprzedni artykuł: Lara Gessler jest w ciąży - pokazała ciążowy brzuszek Następny artykuł: Pokoik dziecka Małgorzaty Rozenek-Majdan jest gotowy. Cena mebelków ro...

Nowa groźna choroba atakuje dzieci w Nowym Jorku i Londynie. Może być związana z Covid-19

Dziecko, , tagi: koronawirus
Nowa choroba atakuje dzieci - jej objawy przypominają chorobę Kawasakiego, ale lekarze uważają, że może ona być związana z zachorowaniami na koronawirusa. Łącznie w Wielkiej Brytanii i Nowym Jorku zmarło już pięcioro dzieci.

W stanie Nowy Jork, a także w stolicy Wielkiej Brytanii lekarze notują coraz więcej przypadków dzieci, u których rozwinął się wieloukładowy zespół zapalny, który może być bezpośrednio związany z koronawirusem. Na tę chorobę zmarło już kilkoro młodych pacjentów: 5-letni chłopiec, 7-letni chłopiec i 18-letnia dziewczyna w Nowym Jorku, a w Londynie 14-letni chłopiec.

nowa choroba atakuje dzieci

Źródło: Istock

Zobacz także: Objawy koronawirusa są inne u dzieci niż u dorosłych

Nowa choroba atakuje dzieci. Ma związek z koronawirusem

Tajemniczą chorobę zdiagnozowano po raz pierwszy około dwa tygodnie temu w stanie Nowy Jork. Jej objawy przypominają chorobę Kawasakiego - to wymioty, wysoka gorączka, wysypka i ból brzucha. Schorzenie może w wysokim stopniu zagrażać życiu dzieci, powodować zaburzenia rytmu serca oraz stany zapalne w narządach wewnętrznych. 

Obserwujemy coś, co jest bardzo niepokojące. (...) Łączymy wysiłki pracowników służby zdrowia z całego Nowego Jorku, aby zrozumieć, co to jest i jak sobie z tym poradzić - powiedział na konferencji prasowej burmistrz Nowego Jorku.

Poważnie traktuje sytuację także gubernator stanu Nowy Jork:

To naprawdę niepokojąca sytuacja. Wiem, że rodzice w stanie i w całym kraju są mocno zaniepokojeni. I powinni być - powiedział Cuomo dla New York Times.

U pierwszej ofiary zespołu zapalnego w Wielkiej Brytanii, 14-letniego chłopca z Londynu, jak i w pozostałych przypadkach, stwierdzono obecność koronawirusa. Dlatego lekarze wysuwają tezę, że choroba ta może być bezpośrednio powiązana z zachorowaniem na Covid-19. 

W stanie Nowy Jork odnotowano już 100 przypadków wieloukładowego zespołu zapalnego, zaś w Wielkiej Brytanii prawie 50. Kilkoro dzieci musiało zostać podłączone do respiratorów, a z obecnych informacji wynika, że zmarło pięcioro. Co ciekawe, przypadku tego typu choroby nie ma w Azji. Niepokoi fakt, jak bardzo mało wiadomo o nowej chorobie atakującej dzieci, tym bardziej, że jak dotychczas sądzono, że Covid-19 nie jest dla nich groźny. 

Zobacz także:  Mimo koronawirusa cała Europa otwiera szkoły

Źródło zdjęcia głównego: Istock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 01:10

Nasze propozycje