Poprzedni artykuł: 20 wyjątkowych strojów dla dzieci na Halloween! Następny artykuł: Strrrasznie.. ładne dekoracje na Halloween!

Niezwykłe maski i przebrania dla dzieci

Poznaj niezwykłą historię powstania marki Frida’s Tierchen i dowiedz się na czym polega wyjątkowość produktów tworzonych przez Marię Salamanca.

Ta historia ma swój początek w Barcelonie, 6 lat temu. Wtedy właśnie na świat przyszła mała Frida. Po narodzinach córeczki życie i plany zawodowe Marii Salamanca wywróciły się do góry nogami. Dzięki temu możemy dziś podziwiać małe dzieła sztuki marki Frida’s Tierchen
Maria całe życie związana była ze sztuką, kiedy została mamą odkryła że świat dziecięcych zabawek ma ze sztuką niewiele wspólnego. Plastikowe, tandetne, często słabej jakości i powodujące przestymulowanie dziecka. Mimo usilnych prób coraz ciężej było Marii znaleźć coś, czym mogłaby bawić się jej córeczka. Wtedy podjęła decyzję, postanowiła wypełnić lukę, którą odkryła. 

Maria chciała stworzyć zabawki, które w nienachalny sposób towarzyszyłyby Fridzie w dorastaniu. Projektując lalki i maski starała się skupić na dobrej jakości materiałach oraz estetycznym wzornictwie. Frida jest dla swojej mamy nieustanną inspiracją, Maria przyglądając się jej zabawie stara się tworzyć takie zabawki, które będą odpowiadały ciągle zmieniającym się potrzebom córki. Piękno tworzonych przez Marię przedmiotów polega na tym, że są one proste, przez co pozostawiają dzieciom przestrzeń do rozwoju kreatywności

Co sądzicie o przebraniach i maskach Frida’s Tierchen?

Zdjęcia: fridastierchen.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 15:40

Zobacz także

Nasze propozycje