Poprzedni artykuł: Alkohol a ciąża- najważniejsze informacje Następny artykuł: Jak w naturalny sposób wzmocnić odporność dziecka jesienią?

Pokój dla dziecka- 10 wyjątkowych inspiracji

Nie masz pomysłu na wystrój pokoju dla dziecka? Zobacz 10 motywów przewodnich, które możesz wykorzystać podczas aranżacji!

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Jakiś czas temu mogliście przeczytać artykuł, w którym radziliśmy jak w kilku prostych krokach uzyskać skandynawski styl w dziecięcym pokoju. Dziś przygotowaliśmy dla Was 10 wyjątkowych inspiracji oraz garść prostych porad, które mogą się przydać, jeśli jesteście na początku drogi urządzania dziecięcego pokoju. 

Możliwości

Urządzanie pokoju dziecka warto zacząć od oceny możliwości finansowych i metrażowych. Na tym etapie ustalamy budżet, który chcemy przeznaczyć na aranżację dziecięcego pokoju oraz mierzymy dokładnie pomieszczenie, które będziemy urządzać. Usprawni to podejmowanie decyzji w sklepie, będziemy wiedzieć czy dany mebel zmieści się w pomieszczeniu i czy możemy sobie na niego pozwolić.

Bezpieczeństwo

Bardzo istotną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę podczas urządzania dziecięcego pokoju jest bezpieczeństwo. Wszystkie przedmioty, zabawki i meble znajdujące się w pokoju dziecka muszą być dostosowane do jego wieku oraz posiadać odpowiednie certyfikaty.

Potrzeby

Urządzając pokój dla dziecka należy skupić się na jego wieku i wynikających z tego potrzebach. Pokój bardzo małego dziecka musi być przede wszystkim funkcjonalny dla rodzica. Trzeba zadbać o łatwy dostęp do łóżeczka i przewijaka oraz wygodny fotel do karmienia. Urządzając pokój starszego dziecka warto wziąć pod uwagę jego upodobania i marzenia. 

Strefy

Pamiętaj o wydzieleniu stref w dziecięcym pokoju, maluch musi mieć jasno określone miejsce do zabawy, snu i nauki. Granicę poszczególnych stref mogą stanowić np. meble, oświetlenie czy kolory ścian. Zadbaj też o proste rozwiązania dotyczące przechowywania zabawek oraz garderoby, to bardzo ważne aby ułatwić starszemu dziecku samodzielne sprzątanie pokoju.

Która aranżacja najbardziej przypadła Wam do gustu?

Zdjęcia: lampsandco.pl

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 kwietnia 2020, 05:22

Nasze propozycje