Poprzedni artykuł: Ta 2-latka ma naprawdę hipnotyzujące spojrzenie. Niestety, to z powodu... Następny artykuł: Kobieta pokazała, jak wygląda jej brzuch po urodzeniu trojaczków. Będz...

Trzy miesiące po porodzie przebiegła ultramaraton! Trasa? Dłuższa niż z Warszawy do Lublina

Zastanawiacie się, kiedy wrócić do aktywności fizycznej po porodzie? Poznajcie kobietę, która po 3 miesiącach wzięła udział w maratonie.

Sophie Power to kobieta z pasją, która postanowiła, że nie zrezygnuje z biegania po porodzie. Ultramaratonistka wzięła udział w ekstremalnym biegu w Alpach - Ultra Trail du Mont Blanc - zaledwie 3 miesiące po urodzeniu synka.

Kiedy wrócić do biegania po porodzie?

Niektóre kobiety potrzebują kilku miesięcy na powrót do formy sprzed zajścia w ciążę, ale dla Sophie Power była to kwestia tygodni. Oczywiście wiele zależy od organizmu oraz formy, jaką się miało przed 9 miesiącami i nie należy się zniechęcać.

Polecamy:  Ta 2-latka ma naprawdę hipnotyzujące spojrzenie. Niestety, to z powodu bardzo rzadkiej choroby

Brytyjka zaledwie 3 miesiące po porodzie wystartowała w ultramaratonie, którego trasa biegła przez Włochy, Francję i Szwajcarię. Jej historia została zauważona przez jednego z fotografów. Wszystko dlatego, że młoda mama w trakcie maratonu karmiła piersią! W trakcie biegu uczestnicy mają postoje. To właśnie wtedy uchwycono, jak biegaczka jedną ręką trzyma przy piersi synka, a drugą odciąga pokarm. Miało to miejsce 16 godzin po starcie.

Gdy dotarłam do Courmayeur, moje piersi były już przepełnione pokarmem, więc poczułam ulgę, gdy zobaczyłam Cormaca - opowiadała portalowi HuffPost.

Wcześniej odciągała pokarm dzięki swojemu mężowi, który na nią czekał z laktatorem, a potem karmił malca. Na co dzień Sophie karmiła synka co ok. 3 godziny, więc długie godziny biegu z pokarmem w piersiach były dla niej niezwykle męczące i bolesne. Brytyjka siłą rzeczy też wolniej biegła, ale trasę liczącą 168 kilometrów ostatecznie udało jej się pokonać w 43 godziny i 33 minuty.

Jej zdjęcie z jednego z postojów szybko obiegło media, a sama Sophie została okrzyknięta wojowniczką. Biegaczka z kolei przyznaje, że postanowiła, że nie zatraci siebie i swojej pasji przez macierzyństwo, a skutecznie będzie to łączyła i trzeba przyznać, że jej się to udało. 

Jednocześnie jeszcze raz podkreślamy, że każdy inaczej wraca do formy po porodzie. Sophie od dawna biegała. Jeśli zastanawiacie się, jak racjonalnie wrócić do aktywności fizycznej po porodzie, to sprawdźcie: 8 pytań o trening ruchowy po porodzie

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

15 lutego 2019, 20:47

Zobacz także

Nasze propozycje