Poprzedni artykuł: Poznajcie dwuletnie przyjaciółki, które podbijają świat mody! Następny artykuł: Jak nauczyć dziecko dzielenia się? 7 prostych zasad

„Myślałam, że on jest miłością mojego życia”- poruszająca historia Emmy Murphy

Dziecko,
Emma Murphy ma 26 lat, jest blogerką fitness z Irlandii. Kilka dni temu podjęła odważną i przełomową decyzję, postanowiła zamieścić na swoim Facebookowym profilu wyznanie. Na 5 minutowym filmie pobita kobieta opowiada o przemocy domowej, której doświadczyła.

Mama z dziećmi

Emma, mama dwójki uroczych maluchów od 3 lat doświadczała przemocy domowej ze strony swojego partnera. Przed zamieszczeniem filmu z wyznaniem w internecie Emma biła się z myślami, to nie była dla niej łatwa decyzja. 26 latka z Dublina na nagraniu łyka łzy i ze szczegółami opowiada jak jej były chłopak i ojciec jej dzieci dotkliwie ją pobił po tym, gdy odkryła że ją zdradza. Mężczyzna wszystkiemu zaprzeczył, ale po paru miesiącach dostała telefon od jego kochanki, która poinformowała że jest w ciąży. Emma sama była wtedy w ciąży. Jej świat się załamał, ale postanowiła dać chłopakowi jeszcze jedną szansę. Niestety kolejne wydarzenia skończyły się kolejnym pobiciem, tym razem Emma dostała w twarz.

Kobieta jak większość osób dotkniętych przemocą domową długi czas milczała i godziła się na agresywne zachowania, znosiła upokorzenia, ale parę dni temu coś w niej pękło i zrozumiała, że „żaden mężczyzna nie ma prawa podnieść ręki na kobietę.”.

„Od półtora roku słuchałam, że mam paranoje, że jestem psychicznie chora, że jestem wariatką, myślałam, że moja niepewność zabije mnie któregoś dnia”

Odkąd zamieściła nagranie w internecie zostało ono obejrzane ponad 8 milionów razy, a jego bohaterka otrzymuje słowa wsparcia od osób z całego świata. Murphy ma nadzieje, że jej historia zainspiruje kobiety i pomoże im zrozumieć, że „przemoc nie jest odpowiedzią”.

Kobieta w samochodzie

"Jeśli ktokolwiek, kto mnie teraz ogląda przechodzi przez coś podobnego co ja przeszłam, musi znaleźć w sobie odwagę i uwolnić się od wszystkiego co jest równie niezdrowe jak przemoc. Pomocy szukajcie u rodziny i najbliższych, u osób które będą umiały się Wami zaopiekować.”

Mama z dzieckiem

Historia Emmy poruszyła cały świat i sprowokowała ludzi do dyskusji na temat przemocy domowej.  

Czy wyznanie Emmy może pomóc innym kobietom?

Sprawdź również kolejną edycję kampanii "Kocham. Nie biję." oraz 13 przykazań dobrego rodzica. Zobacz też przejmujący film UNICEFu "Stop przemocy".

Zdjęcia: fotolia.pl, facebook.com/pages/Emma-Murphy


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 sierpnia 2019, 18:52

Nasze propozycje