Poprzedni artykuł: 5 łatwych ozdób wielkanocnych, które zrobi nawet dziecko! Następny artykuł: Nowa kolekcja Junior marki 4F wiosna/lato 2015! Sport staje się dzieci...

Sposób na ciemieniuchę- "Olejuszka" Skarbu Matki

Dziecko, , tagi: dziecko, niemowlę, ciemieniucha, leczenie
Poznaj nowy preparat wspomagający leczenie ciemieniuchy u dzieci "Olejuszkę" firmy Skarb Matki. Ciemieniucha to częsta przypadłość, która pojawia się u noworodków i dzieci niezależnie od pory roku.

Sposoby na ciemieniuchę, Olejuszka- Skarb Matki

Czym jest ciemieniucha?

Ciemieniucha jest to przypadłość, która objawia się miękkimi, żółtawymi łuskami przylegającymi ściśle do skóry głowy. Powstaje na skutek nadaktywności gruczołów łojowych na skórze głowy niemowląt i dzieci. Występowanie ciemieniuchy jest niezależne od pory roku. Nasilenie objawów występuje od urodzenia do ok. 2-3go roku życia. Zmiany powstałe na skórze mogą być zróżnicowane, od delikatnego złuszczenia, po duże przestrzenie pokryte łuskami. Objawy mogą nawracać mimo stosowania prawidłowej higieny. Schorzenie nie jest groźne, ale leczenie jest konieczne gdyż powstała skorupa utrudnia oddychanie skóry.

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Nowym sposobem na pozbycie się ciemieniuchy jest "Olejuszka" Skarbu Matki, która zawiera naturalne składniki roślinne olejki z krokosza, liści brzozy i kwiatu lipy. Substancje te wpływają hamująco na wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe, przez co łagodzą objawy. Należy nanieść "Olejuszkę" na miejsca pokryte ciemieniuchą, pozostawić na skórze na 24 godziny, umyć głowę delikatnym szamponem i po wysuszeniu wyczesać włosy miękką szczotką. Olejek słonecznikowy i olej wazelinowy przyspiesza odwarstwianie się łusek i wspomaga ich usunięcie. Preparat otrzymał pozytywną ocenę instytucji opiniujących kosmetyki dla niemowląt i dzieci.

"Olejuszkę" można kupić w aptekach, sklepach dziecięcych, internetowych oraz na www.skarbmatki.pl

Cena: 29,90 zł za 30ml.

Warto jednak pamiętać, że leczenie ciemieniuchy należy zacząć od konsultacji u pediatry bądź położnej.

Sprawdź jak kąpać niemowlę, która oliwka jest najlepsza dla Twojego dziecka i poznaj zdanie eksperta na temat leczenia ciemieniuchy.

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 04:40

Zobacz także

Nasze propozycje