Poprzedni artykuł: Ta reakcja noworodka na dotyk ojca to hit sieci! Czegoś tak pięknego j... Następny artykuł: Ewa Farna po raz pierwszy o macierzyństwie: "Miałam momenty doła..."

Siostra księżnej Kate leczy swojego rocznego synka u osteopaty!

Syn Pippy Middleton jest poddawany osteopatii czaszkowej. Dlaczego siostra księżnej Kate zdecydowała się na tę według wielu kontrowersyjną terapię?

Siostra księżnej Kate podzieliła się ze światem zaskakującą informacją. W artykule opublikowanym w "Waitrose Weekend" Pippa Middleton zdradziła, że jej roczny synek uczęszcza na terapię do osteopaty. Dzięki zabiegom, jakim maluch jest poddawany w trakcie osteopatii czaszkowej, miał on podobno bardzo się uspokoić...

Fot.: ONS

Dlaczego Pippa Middleton zdecydowała się na terapię u osteopaty?

Syn młodszej siostry księżnej Sussex przyszedł na świat 15 października 2018. Mały Arthur musiał dać swojej mamie nieźle w kość, bo bardzo zainteresowała się terapią, której efektem jest między innymi uspokojenie niemowlaka oraz ułatwienie mu zasypiania. 

Niedługo po tym, jak Arthur przyszedł na świat w zeszłym roku, usłyszałam rozmowę kilku mam o osteopatii czaszkowej – napisała Pippa w artykule opublikowanym w "Waitrose Weekend". – To popularna terapia alternatywna dla noworodków, zwłaszcza tych, które miały traumatyczny poród lub mają kłopoty z zasypianiem. 

Chociaż Middleton, jak sama przyznaje, nie znalazła naukowych dowodów potwierdzających działanie osteopatii czaszkowej niemowląt, zdecydowała się na tę – według wielu – kontrowersyjną terapię. Arthur trafił do osteopatki w wieku siedmiu miesięcy.

Byłam zafascynowa, widząc jak to działa na niego uspokajająco. Ale otrzymałam też wiele cennych informacji. Osteopatka zauważyła, że jedna strona jego szyi jest bardziej napięta niż druga, co tłumaczyło, dlaczego preferował spanie na jednym boku. Terapeutka zauważyła też, że jego ręce są silniejsze niż nogi, i zaleciła mi ćwiczenia, które mają mu pomóc – wyjaśniła w swoim tekście Pippa.

Na czym polega osteopatia czaszkowa niemowląt? 

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa to nieinwazyjna metoda leczenia dłońmi (rodzaj masażu). W trakcie terapii, osteopata dotyka i przekręca główkę dziecka i obserwuje tak zwany rytm czaszkowo-krzyżowy, czyli przepływ płynu rdzeniowego pod oponami mózgowymi, wzdłuż kręgosłupa aż do kości krzyżowej.

Fot.: YouTube

Następnie, używając technik mobilizacyjnych (np. zmieniając ustawienie stawu), terapeuta usuwa lub zmniejsza przyczyny dyskomfortu dziecka. Leczenie osteopatyczne jest zalecane maluchom, które:

  • miały traumatyczny poród (np. cesarskie cięcie),
  • mają problemy ze ssaniem,
  • mają kolki lub zaparcia,
  • mają dysplazję stawu biodrowego,
  • cierpią na skręcenia, przykurcze i napięcie ciała.

Zobacz także: Powstała aplikacja do odchudzania dla dzieci. Czy to aby na pewno dobry pomysł?

Terapia osteopatyczna niemowlaka wygląda naszym zdaniem dość niepokojąco. Z drugiej strony, zapewnienia zadowolonych rodziców – w tym Pippy Middleton – zmniejszają naszą nieufność wobec tej metody. 

A wy zafundowalibyście dziecku taką terapię?

Zdjęcie główne: ONS

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

16 listopada 2019, 00:49

Nasze propozycje