Poprzedni artykuł: Konkurs: opisz swój wymarzony szpital na poród i wygraj zestawy nagród... Następny artykuł: Schroń się przed codziennością i podaruj sobie zjawiskowy wygląd na wi...

Sprawdź, czy wygrałaś 1 z 15 laktatorów Philips Avent!

Dziecko, , tagi: laktator, laktator elektryczny, laktator ręczny, Philips, test konsumencki
Odpowiedni laktator może pomóc w rozwiązaniu wielu trudności związanych z laktacją. Sprawdź, czy przetestujesz 1 z 15 laktatorów Philips Avent.

Pewnie już teraz zastanawiasz się, jak to będzie, gdy Twój maluszek pojawi się na świecie. Czy będzie ładnie spał? Jak będzie wyglądało jego karmienie? Problemy z laktacją trudno przewidzieć, ale warto wcześniej się do nich przygotować i zawczasu wybrać laktator.

Wypełnij ankietę i zgłoś się do testu Philips Avent!

Produkty do przetestowania:

  • 5 x laktator Elektryczny Philips Avent SCF 332/01

  • 10 x laktator Manualny Philips Avent SCF330/20

Wiele trudności związanych z laktacją może zostać rozwiązanych dzięki użyciu laktatora. Nie pozwól więc, aby proste do rozwiązania problemy zakłóciły cudowne chwile z Twoim dzieckiem.

Za mało/za dużo pokarmu

Młode mamy, a szczególnie kobiety, które urodziły poprzez cesarskie cięcie, często obawiają się, że mają za mało pokarmu. Jednak większość z nich jest w stanie karmić dziecko wyłącznie mlekiem własnym, gdyż warunkiem produkcji wystarczającej ilości mleka jest przede wszystkim właściwa technika karmienia i odpowiednia stymulacja laktacji. W tej sytuacji pomocny będzie laktator, który pomoże w unormowaniu laktacji, czyli zwiększeniu lub zmniejszeniu ilości pokarmu. Problemem jest też bowiem zbyt duża ilość mleka. Przy gwałtownym uwalnianiu pokarmu dziecko może się zachłystywać i krztusić. Aby tego uniknąć, na początku możesz odciągnąć za pomocą laktatora niewielką ilość mleka, a dziecko przystawić do piersi dopiero wtedy, gdy wypływ się ustabilizuje.

Zastój pokarmu

Zastój pokarmu może być związany nie tylko z nawałem mlecznym, lecz także z obrzękiem piersi. Do zastoju może doprowadzić niedostatecznie częste przystawianie dziecka do piersi lub zła technika karmienia. Zanim przystawisz dziecko do piersi, odciągnij za pomocą laktatora małą ilość mleka - w ten sposób otoczka nieco zmięknie, a dziecku będzie łatwiej się przyssać.

Zatkanie przewodu mlecznego

Do zatkania przewodu mlecznego dochodzi wtedy, gdy opróżnianie piersi jest niemożliwe w wyniku uciśnięcia przewodu mlecznego lub powstania w nim złogu lipidowego. Jednak bardzo ważne jest, by często karmić i regularnie opróżniać piersi za pomocą laktatora. Nadmiar mleka można zachować np. na wypadek, gdy powierzysz maluszka pod opiekę innej osoby, a częste opróżnianie piersi może szybko rozwiązać problem zatkanych przewodów mlecznych.

Lista Laureatów

Laktator Elektryczny Philips Avent SCF 332/01

Monika Z., Jaworzno
Ewelina M., Warszawa
Marta A., Wrocław
Bogumiła B., Stare Juchy
Kamila Z., Skaryszew

Laktator Manualny Philips Avent SCF330/20

Wiktoria G., Szynczyce
Justyna D., Radzionków
Magdalena M., Wiskitki
Marta Sz., Warszawa
Magda S., Poznań
Dagmara W., Świdnik
Karolina D., Radymno
Sylwia N., Rydultowy
Sylwia K., Pątnów
Paulina W., Sopot

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje