Poprzedni artykuł: Pojemniki na śniadanie – jak wybrać najlepszy lunchbox? Następny artykuł: Najlepsze oliwki dla dzieci – przegląd

Wypadanie włosów w ciąży i po ciąży – co robić?

Oczekujesz dziecka? A może jesteś młodą mamą i niepokoi cię, że twoje włosy stały się słabe, ciągle wypadają, są rzadkie i matowe? Sprawdź, co może być tego przyczyną i pokonaj problem wypadających włosów!

Łysienie po porodzie (lub jeszcze w okresie ciąży) choć jest sprawą, która spędza sen z powiek wielu kobiet, zwykle samoistnie mija. Podstawą do zadbania o kondycję włosa w tym trudnym okresie jest zdrowa, zbilansowana dieta, wzmacniające kosmetyki do pielęgnacji włosów i unikanie stresu. Jak jeszcze radzić sobie z wypadaniem włosów w okresie ciąży i karmienia? Podpowiada dr Marta Kurzeja.

Skąd wypadanie włosów u kobiet w ciąży i młodych mam?

W ciąży pod wpływem estrogenów dochodzi do przedłużenia fazy wzrostu włosa. Dlatego też w trakcie ciąży włosy nie powinny wypadać w dużej ilości. Niestety, od 2 do 6 miesięcy po porodzie możemy zacząć tracić włosy. W tym czasie wiele włosów jednocześnie przechodzi w fazę telogenu (czyli w fazę spoczynku) podczas, której włosy wypadają.

Czy i kiedy włosy przestaną wypadać?

Wypadanie włosów może utrzymywać się przez kilka miesięcy (maksymalnie rok). Nie wpadajmy w panikę, jest to fizjologiczny proces, choć nieprzyjemny – ma swój koniec.

Jak radzić sobie z wypadaniem włosów w okresie ciąży oraz po ciąży? 

Większość kobiet w tym czasie karmi swoje pociechy piersią –  spora część leków jest w tym czasie przeciwwskazana. Na pewno warto wówczas zbadać poziom żelaza i ferrytyny, aby upewnić się czy to nie jest dodatkową przyczyną łysienia. Można podjąć próbę zastosowania płynu sterydowego w połączeniu z estrogenami stosowanego miejscowo.

Kosmetyki na wypadanie włosów

Kosmetyki na wypadanie włosów

Kosmetyki na wypadanie włosów (od lewej): 1. Szampon do wiotkich, przerzedzających się włosów (Syoss Full Hair 5, ok.15,99 zł); 2. Serum stymulujące odrost włosów (Seboradin ok. 80zł); 3. Szampon wzmacniający włosy i stymulujący ich wzrost, na bazie olejków eterycznych (Rene Furterer Forticea, ok. 79zł); 4. Serum Geste i Zachwycające (Garnier, ok. 16zł); 5. Maska do włosów wypadających i przetłuszczających się (Seboradin, ok. 28zł); 6. Szampon przeciw wypadaniu włosów z chininą i witaminami z grupy B (Klorane, ok. 35zł); 7. Szampon wzmacniający przeciw wypadaniu włosów (Novoxidyl, ok. 28zł); 8. Szampon pogrubiający do włosów cienkich i wypadających (Plumping.Wash, Kevin Murphy, ok. 115 zł); 9. Szampon do włosów osłabionych i wypadających Alterra (Rossmann, ok. 9,50zł); 10. Lotion do wlosów ze skłonnością do wypadania (Seboradin, ok. 28zł).

Macie sprawdzone sposoby na wzmocnienie włosów po ciąży?

 

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 sierpnia 2020, 01:44

Nasze propozycje