Poprzedni artykuł: Nowa kolekcja Junior marki 4F wiosna/lato 2015! Sport staje się dzieci... Następny artykuł: KONKURS! Zdecyduj czy "Podwórko NIVEA" powstanie w Waszej okolicy!

Jak wybrać wózek dla dziecka? Sprawdź propozycje firmy X-lander!

Jaki wózek wybrać dla dziecka? Gondola, spacerówka a może 2w1? Dowiedz się, co jest ważne przy wyborze wózka i sprawdź jakie propozycje przygotowała firma X-lander na wiosenne spacery.
Jak wybrać wózek dla dziecka

Według specjalistów niemowlę powinno spędzać na powietrzu od 1,5 do 2 godzin dziennie a starsze dziecko około trzech, ma to kluczowe znaczenia dla rozwoju dziecka i wpływa funkcjonowanie organizmu, podnosi odporność, dotlenia i dostarcza witaminy D potrzebnej do rozwoju kości. Jak wybrać wózek dla dziecka, aby spacery były przyjemne, wygodne i bezpieczne?

Jak wybrać wózek dla dziecka, gondola x-lander

Dla kogo gondola?

Nie od dziś wiadomo, że noworodki uspokaja delikatne kołysanie, które przypomina im pobyt w brzuchu mamy. Aby pomóc zaadaptować się dziecku w nowym świecie warto zwrócić uwagę na to aby wózek posiadał miękkie zaweszenie, które pozwala na łagodne bujanie dziecka.

Propozycją firmy X-lander jest wózek Navington z nowej serii Heritage opierające się na klasycznej konstrukcji, sprawdzonej i cenionej już przez nasze mamy i babcie. Wózki z serii Navington Heritage posiadają przestronną gondolę z innowacyjnym Systemem Ventibase® - regulowaną wentylacją w dnie gondoli, która pozwala na przepływ powietrza w gondoli i podnosi komfort dziecka.

Jak wybrać wózek dla dziecka, spacerówka x-move

Dla kogo spacerówka?

Spacerówka przeznaczona jest dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć, zazwyczaj przypada to na wiek około 6go miesiąca życia. W przypadku niemowląt lepszym rozwiązaniem jest spacerówka zwrócona przodem do rodzica, ze względu na możliwość doglądania dziecka. W przypadku starszych dzieci, które są bardziej samodzielne i ciekawe świata sprawdzi się spacerówka obrócona przodem do kierunku jazdy. Dlatego przy wyborze spacerówki warto zwrócić uwagę na modele z przekładaną rączką, które można prowadzić tak, że dziecko w zależności od potrzeby siedzi przodem lub tyłem do kierunku jazdy.

Propozycją ze strony firmy X-lander jest spacerówka X-Move, która oprócz przekładanej rączki posiada regulowany podnóżek, w którym zamontowane zostały ledowe światła zapewniające dobrą widoczność wózka po zmroku.

Czy wózek 2w1 to dobre rozwiązanie?

Wózek 2w1 posiada funkcje gondoli i spacerówki. Jest to idealne rozwiązanie dla praktycznych rodziców, którzy nie chcą rezygnować z aktywnego trybu życia. Wózek 2w1 spełnia swoją rolę zarówno w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy niezbędna jest gondola i w późniejszym okresie, kiedy pojawia się konieczność skorzystania ze spacerówki.

Tu firma X-lander proponuje wspomniany wyżej model X-lanter X-Move w wersji 2w1.

O czym należy pamiętać? 

Przy wyborze wózka bezwzględnie należy pamiętać o sprawdzeniu czy spełnia on wszelkie zalecane normy bezpieczeństwa i posiada certyfikaty. Ważne też, aby wózek miał solidny stelaż wykonany z wytrzymałych materiałów, jak np. aluminium. Warto także rozejrzeć się za modelami, które oferują dodatkowe opcje zwiększające bezpieczeństwo podczas spaceru, jak na przykład ledowe światełka umożliwiające lepszą widoczność wózka.

Dowiedz się co jeszcze oprócz dobrze dobranego wózka potrzebne jest do wyprawki dla noworodka oraz na co zwrócić uwagę spacerując z niemowlakiem w chłodne dni. Sprawdź też propozycje ekskluzywnych toreb do wózków!

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 marca 2019, 07:02

Zobacz także

Nasze propozycje