Poprzedni artykuł: Tata w ciąży - czym jest syndrom Kuwady? Następny artykuł: Jak wprowadzić jajko do diety dziecka?

Miękkie i bezpieczne przytulanki i maskotki dla niemowląt

Szukasz bezpiecznej przytulanki dla swojego malucha? Postaw na mięciutkie i urocze maskotki – dzięki temu, że nie mają plastikowych elementów, są idealne dla niemowląt. Sprawdź,na co zwrócić uwagę, wybierając pluszaka dla dziecka!

Każdy z nas miał swoją ulubioną przytulankę, z którą nie rozstawał się w dzieciństwie. Były to przede wszystkim pluszowe misie, czy szmaciane lalki.

Dziś sklepy oferują tak szeroki wybór zabawek przyjaznych najmłodszym dzieciom, że nie wiemy, na którą się zdecydować. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę wybierając przytualnkę dla maluszka.

przytulanki dla niemowląt

Przytulanka dla dziecka – jaką wybrać?

Sięgając po pluszaka dla dziecka, warto przede wszystkim sprawdzić czy zabawka jest bezpiecznaPrzeczytaj dokładnie informacje na metce – powinnaś znaleźć tam informacje o wieku dziecka, dla którego zabawka jest przeznaczona oraz o materiale, z którego pluszak został wykonany. Jednak ufaj przede wszystkim własnemu rozsądkowi – wybierając przytulankę dla niemowlaka pamiętaj, że nie powinna mieć plastikowych i metalowych elementów, ani też takich, które z łatwością można oderwać (dziecko mogłoby je odgryźć i połknąć). Choć puszyste zabawki są pełne uroku, nie nadają się dla niemowląt (z tej samej przyczyny, co te zawierające niewielkie elementy). Pamiętaj też, że przytulanka dla dziecka powinna być wytrzymała – będzie jego nieodłącznym towarzyszem podczas ząbkowania (nie jeden raz spełni rolę gryzaka), posiłku (którym maluch nie omieszka się z misiem podzielić) czy spaceru w pochmurny dzień (wspólna kąpiel w kałuży, to jest to!).

Rozglądając się za przytulanką idealną, poszukaj ciekawego pluszaka – to znaczy takiego, który będzie zrobiony z kilku materiałów, np. sztruksu, frote, zamszu czy atłasu. Różne faktury będą dla dziecka interesujące i pomogą rozwinąć jego zmysł dotyku. Maluszka z pewnością zaintrygują maskotki z metkami, przytulanki z pozytywkami czy kolorowe pluszaki przyjemne w dotyku.

przytulanki dla niemowląt

1. Króliczek do przytulania otoys.co.uk, ok.60zł; 2. Przytulanka chłonąca zapach mamy Cuski, 70zł; 3. Króliczek, Trousselier, ok.60zł; 4. Przytulanka z metkami do smoczka, www.planetadziecka.pl, 59,90zł; 5. Kangurek z metkami i miejscem na butelkę, www.minikraina.pl, 93zł; 6. Przytulanka kotek, www.fabrykawafelkow.pl, 66zł; 7. Piesek Pirat, www.fabrykawafelkow.pl, 98zł; 8. Piesek Rumba Bumba, kids.showroom.pl, 55zł; 9. Wesoły piesek z naturalnych materiałów, Lniany Zaułek, 123zł; 10. Pluszowa piłka-sowa; www.mamissima.pl, 55zł

Skorzystaj z tego, że wróciła moda na wszystko, co ekologiczne i zgodne z naturą. Wybierz przytulankę z naturalnych materiałów (len, bawełna), najlepiej ręcznie robioną – wówczas twoje dziecko otrzyma pluszaka jedynego w swoim rodzaju :) A może potrafisz sama uszyć maluszkowi bezpieczną przytulankę?

Czy Wasze dzieci mają swoje ulubione przytulanki?

zdjęcia: 123rf, materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 lipca 2020, 11:37

Nasze propozycje