Poprzedni artykuł: 10 najlepszych, kultowych książek dla dzieci Następny artykuł: Boisz się ciąży i porodu? Może to tokofobia?

Top 10: gry planszowe dla dziecka

Dziecko, , tagi: dziecko, gry, zabawy, gra edukacyjna
Jak zająć czas dziecka jesiennym popołudniem, gdy za oknem jest już ciemno, a niska temperatura nie pozwala na spacery i beztroskie zabawy na świeżym powietrzu? Polecamy wam gry planszowe dla całej rodziny! Nie wiesz jaką planszówkę wybrać? Zobacz nasze typy – 10 najlepszych gier planszowych według Wizaz.pl!
Gry dla dzieci szachy

W dobie komputerów coraz częściej zapominamy o zabawach, które niegdyś sprawiały nam wiele radości. Pamiętacie jeszcze gry planszoweChińczyk, Eurobusiness, a może Scrabble? My właśnie przypominamy sobie te najlepsze planszówki! Warto przypomnieć o tej rozrywce również naszym dzieciom - zwłaszcza jesienią, kiedy trudniej o aktywne spędzanie wolnego czasu.

Jaką grę planszową wybrać?

Wybierając grę planszową dla dziecka, zwróć uwagę na informacje zamieszczone na opakowaniu gry. Istotna jest zwłaszcza ta, która sugeruje ile lat powinno mieć dziecko, żeby mogło zagrać z pozostałymi członkami rodziny – jeśli się do niej dostosujesz, gra nie okaże się dla malca ani zbyt łatwa, ani za trudna. Warto też spojrzeć na zasady gry i to, ilu graczy jest potrzebnych, by móc rozpocząć zabawę.

Pamiętaj, że gra nie tylko powinna uczyć zdrowej rywalizacji, ale również powinna rozwijać wyobraźnię dziecka, spostrzegawczość i bystrość. Nie zapominaj o tym, co najważniejsze - gra planszowa ma być przede wszystkim zabawą, która pozwoli dziecku odpocząć, zrelaksować się i spędzić czas z rodzicami i rodzeństwem, dlatego w waszych zbiorach planszówek nie powinno zabraknąć gier, które dostarczą wam przede wszystkim dużo śmiechu i radości.

Sprawdź, jak gry planszowe wpływają na rozwój dziecka.

Nie wiesz na jaką grę się zdecydować? Zobacz nasz wybór - poznaj najlepsze gry planszowe dla dziecka według redakcji Wizaz.pl!

Gry planszowe dla dziecka

1. Scrabble Junior (Mattel, ok. 100zł) – to nieco ułatwiona wersja tradycyjnej wersji gry. Scrabble Junior to aż dwie możliwości grania - pierwsza gra  „Słowa i obrazki” polega na łączeniu liter na planszy w całe wyrazy (w czym pomagają kolorowe obrazki), zaś druga gra „Kolory i litery” polega na układaniu słów, jak w Scrabblach dla dorosłych.

2. Poznajemy zawody (Alexander, ok. 25zł) – edukacyjna gra-puzzle, która polega na łączeniu atrybutów danego zawodu z osobą, która go wykonuje i na skompletowaniu układanki w całość. Świetna gra dla dzieci powyżej 4 roku życia.

3. Grzybobranie (Adamigo, ok. 25zł) – gra idealna dla całej rodziny. Kto pierwszy pokona wszystkie przeszkody i dotrze do mety z największą liczbą grzybów jadalnych – wygrywa! Gra przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia.

4. Monopoly Junior Party (Hasbro, ok. 50zł) – popularna gra, w wersji dla dzieci od lat 5 polegająca na zarządzaniu nieruchomościami. Moc emocji gwarantowana!

5. Basia, łap kolory! (Egmont, ok. 60zł) – to gra edukacyjna, która pomaga poznać maluchom kolory. Dzieci muszą odgadywać, jakie kolory mają rośliny, zwierzęta i rzeczy pokazane na kartach. W tej grze liczy się szybkość! Gra dla dzieci powyżej 5 roku życia.

6. Memory Spongebob (Ravensburger ok. 20zł) – tradycyjne memory okraszone zdjęciami ulubieńca z kreskówki. Każdy maluch pokocha tę grę! Gra polecana milusińskim powyżej 2 roku życia.

7. Zgadnij kto to EXTRA (Hasbro, ok. 85zł) – ulepszona wersja gry Zgadnij kto to? Polega na zadawaniu pytań przeciwnikowi (na które można odpowiadać tylko TAK lub NIE) i na wydedukowaniu na podstawie odpowiedzi jaką postać przeciwnik ukrył w swoich myślach. Polecana dla starszaków - od 8 roku życia.

8. Chińczyk (Adamigo, ok. 15zł) – chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć zasad tej gry :) Wygrywa ten, kto jako pierwszy doprowadzi wszystkie swoje pionki do bazy i nie da ich usunąć z planszy przeciwnikom. Gra przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia.

9. Pędzące żółwie (Egmont, ok. 60zł) – celem gry jest dotarcie swoim żółwiem do sałaty i tym samym zagrodzenie drogi innym zwierzakom. Cała trudność polega na tym, że przeciwnicy nie wiedzą, do kogo należą poszczególne żółwie. Gra dla starszaków – od 10-11 lat.

10. Super farmer (Granna, ok. 90zł) – gra polega na prowadzeniu własnej farmy i skompletowaniu wszystkich zwierzątek tak, by nie zdążył ich zjeść wilk lub lis. Gra zapewnia mnóstwo emocji całej rodzinie i naprawdę trzyma w napięciu! Polecana malcom od lat 7.

Zobacz też: najlepsze książki dla dziecka.

Jaka jest Wasza ulubiona gra planszowa?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

9 grudnia 2019, 13:34

Nasze propozycje