Poprzedni artykuł: Dziecko nie lubi czytać? Sprawdź, jak je zachęcić! Następny artykuł: Tego nigdy nie mów dziecku - zakazane słowa

Sprawdź jak będąc w ciąży rozpoznać płeć dziecka!

Dziecko, , tagi: ciąża, płeć dziecka
Jesteś ciekawa, w jaki sposób kobiety w ciąży określały płeć swojego dziecka, zanim poznano badanie USG? Zobacz najpopularniejsze sposoby, które pomagają przewidzieć płeć potomka!
jaka płeć dziecka?

Dzisiejsza medycyna pozwala na określenie płci dziecka już około 15 tygodnia ciąży – badanie USG pomaga wówczas ustalić czy ciężarna spodziewa się chłopca czy dziewczynki. To rodzice decydują o tym, czy chcą poznać płeć malucha.

Dawniej nie było takich możliwości. Rodzice chcąc przygotować wyprawkę dla swojej pociechy szukali więc sposobów, by dowiedzieć się kim będzie nowy członek ich rodziny. Poznajcie te najpopularniejsze!

Jak rozpoznać płeć dziecka - niekoniecznie serio ;)

Kształt ciążowego brzucha – uważa się, że jeśli brzuch ciężarnej przypomina stożek, jest dość wypukły i nisko ułożony, to znak, że urodzi się chłopiec. Natomiast jeśli jest zaokrąglony i szeroki, a do tego, dziecko jest wysoko ułożone – można spodziewać się dziewczynki.

Zachcianki przyszłej mamy – mówi się, że gdy kobieta w ciąży ma ogromną ochotę na słodkości, istnieje duże prawdopodobieństwo, że urodzi dziewczynkę. Natomiast, kiedy chętnie sięga po mięso oraz kwaśne i słone przekąski to znak, że spodziewa się syna. 

Samopoczucie ciężarnej – podobno, jeśli  przyszła mama czuje się dobrze, nie ma nudności, a do tego promienieje i zachwyca swoim wyglądem – spodziewa się syna. Natomiast, gdy kobieta źle znosi okres ciąży: ma poranne nudności, brzydką cerę, czuje się nieatrakcyjna i miewa zmienne nastroje  – na świat przyjdzie córka.

Data poczęcia a wiek matki – starożytni Majowie przewidywali płeć dziecka zestawiając rok poczęcia z wiekiem matki w danym momencie – jeśli obydwie liczby były parzyste lub nieparzyste – oczekiwano dziewczynki, jeśli różniły się między sobą – spodziewano się chłopca.

Wróżenie obrączką – z wróżby tej małżeństwa chętnie korzystają do dnia dzisiejszego. Wystarczy na kawałku nitki zawiesić obrączkę i przytrzymać sznureczek nad ciążowym brzuchem. Jeśli pierścionek zataczać będzie okręgi – urodzi się chłopiec, jeśli będą to ruchy wahadłowe – dziewczynka.

Wspomniane metody są oczywiście jedynie próbą prognozowania płci dziecka – niektórzy w nie wierzą, inni pozostają sceptyczni. Jedno jest pewne –  sposoby te nie zastąpią badania USG, które da nam pewność, czy oczekujemy chłopca czy dziewczynki. 

Chcesz wiedzieć, jakiej płci będzie oczekiwane przez ciebie dziecko? Pomoże ci w tym kalkulator płci dziecka!

Kto z Was próbował tych sposobów? Sprawdziły się? A może znacie inne metody na rozpoznanie płci dziecka?

Spodziewasz się dziecka? Stwórz wyprawkę, korzystając z okazji na stronie SHOWROOM wyprzedaże.

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

30 maja 2020, 00:00

Nasze propozycje