Poprzedni artykuł: Podróż z dzieckiem - 5 sposobów na nudę w aucie Następny artykuł: Przepisy na zdrowe słodycze - zbożowe słodkości dla dzieci

Kultowe zabawki dla dzieci - zobacz nasz przegląd

Szukasz ciekawej zabawki dla dziecka? Postaw na klasykę – takie zabawki nigdy się nie znudzą! Cofnij się z nami w czasie – zobacz przegląd kultowych zabawek sprzed lat!
kultowe zabawki dla dzieci

Zapraszamy was na krótką podróż w czasie! Wróćmy wspomnieniami do beztroskich chwil dzieciństwa – pamiętacie wasze ulubione zabawki? :) Jeśli nie, odświeżymy wam pamięć naszym przeglądem tych ponadczasowych!

Wśród wybranych przez nas zabawek znajdują się takie, które pozytywnie wpływają na rozwój dziecka – zapewniają aktywność fizyczną, pomagają rozwinąć zdolności manualne, a także wpływają na rozwój intelektualny szkraba. Są z pewnością ciekawą alternatywą dla gier komputerowych, które niestety wyjątkowo często zabierają dzieciom sporo czasu, a co za tym idzie – dzieciństwo. Warto więc zaproponować dziecku zabawki ponadczasowe, którymi bawiło się nasze pokolenie i którymi bawić będą się kolejne i następne… :)

kultowe zabawki dla dzieci

Skakanka – łatwiej zachęcić do niej dziewczynki, niż chłopców, choć również wśród młodych mężczyzn można znaleźć jej fanów. Jeśli twoje dziecko woli bawić się bez towarzystwa – wybierz krótszą skakankę, natomiast jeśli masz w domu wesołą gromadkę – kup na tyle długą skakankę, żeby dwie osoby mogły trzymać jej końce, a trzecia – swobodnie skakać.

Kostka Rubika – niewielu z nas może się poszczycić ułożeniem tej łamigłówki, a mimo to, każdy z nas lubił przekręcać poszczególne płaszczyzny i starać się prawidłowo ułożyć kolorowe kwadraciki. Łamigłówka ta to prawdziwy pożeracz czasu, który z pewnością zainteresuje twoje dziecko!

Hula hop – ta zabawka wymaga nie lada zwinności! Zapewni aktywną rozrywkę, a dodatkowo nauczy dziewczynki gracji, chłopcom zaś pozwoli się wyszaleć :) Oprócz tradycyjnego zastosowania, hula hop świetnie sprawdzi się jako urozmaicenie „torów przeszkód” czy jako zabawka w ogrodzie, którą można do siebie rzucać lub toczyć po trawie.

Klocki – wieże, fortece, zamki… czegóż nie można ułożyć ze zwykłych, drewnianych klocków? Choć przeważnie to chłopcy lubią bawić się w małych konstruktorów, nie brakuje również dziewczynek, które chętnie po nie sięgają. Możesz wybrać tradycyjne drewniane klocki, lub te, które można ze sobą połączyć, czy np. klocki z literkami, które dodatkowo pomogą nauczyć malucha alfabetu.

Jakie zabawki dodałybyście do listy tych kultowych?

 

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2020, 13:30

Nasze propozycje