Poprzedni artykuł: Przebrania dla dzieci na bal karnawałowy Następny artykuł: Kultowe zabawki dla dzieci - zobacz nasz przegląd

Podróż z dzieckiem - 5 sposobów na nudę w aucie

Dziecko, , tagi: dziecko, zabawy, zabawki, podróż
„Daleko jeszcze?” – to pytanie, które wyjątkowo często pada z ust dziecka podczas podróży. Choć dzieci kochają rodzinne wycieczki, nie zawsze dobrze znoszą podróż. Poznaj 5 sposobów na zwalczenie nudy w samochodzie!

Niezależnie od tego czy jedziecie na ferie zimowe, letnie wakacje czy po prostu wybieracie się na weekendową wycieczkę – dziecko zawsze cieszy się na myśl o rodzinnej podróży. Niestety długa droga potrafi szybko znużyć malucha – dziecko zacznie być marudne i nieustannie będzie powtarzać „nudzi mi się!”. Jest kilka sposobów na to, żeby tego uniknąć...

Podróż z dzieckiem

Podróż z dzieckiem - jak się przygotować?

Już przed podróżą porozmawiaj z dzieckiem o planowanej wycieczce. Opowiedz o miejscu do którego jedziecie, powiedz ile mniej więcej zajmie wam podróż i jakie atrakcje czekają na was po dotarciu do celu. Dziecko mając tę świadomość będzie spokojniejsze i przygotowane na to, że musi być cierpliwe, żeby trud podróży został wynagrodzony.

Przed wyjazdem zadbaj o to, żeby wybrać maluchowi wygodne ubranie na drogę – nie może ono uwierać malca i krępować ruchów, musi być również dopasowane do temperatury – zarówno tej za oknem, jak i tej w samochodzie. Warto też zadbać o zdrowe i lekkostrawne przekąski dla dzieci, które umilą podróż, ale nie spowodują rewolucji żołądkowych.

O odpowiednim foteliku i zapiętych pasach nie trzeba nikomu przypominać, natomiast o lekach na chorobę lokomocyjną – warto! Jeśli wiesz, że twój malec źle znosi podróż, odpowiednio wcześniej podaj mu leki łagodzące objawy choroby lokomocyjnej. Możesz również kupić specjalne opaski dla dzieci (tzw. opaski Sea-band, ok. 45zł), które uciskając odpowiedni punkt akupresurowy nadgarstka sprawią, że dziecko nie będzie mieć mdłości.

5 sposobów na nudę dziecka w podróży

1. Ulubiona zabawka – to dobry sposób na nudę i to nie tylko w samochodzie czy autobusie. Ukochany miś, lalka czy samochodzik są w stanie zająć dziecku naprawdę sporo czasu w każdych okolicznościach.

2. Rodzinne zabawy – oprócz nauki znaków drogowych, możecie wspólnie stworzyć historię – niech każdy pasażer dopowiada jedno zdanie do poprzedniego (wymyślonego przez innego gracza) i tak dalej, aż do czasu powstania waszego wspólnego opowiadania. Sami zobaczycie ile radości sprawi to całej rodzinie! Możecie również pobawić się w teatrzyk, w którym niepotrzebne są pacynki – wystarczą palce z namalowanymi buźkami. Niezawodna jest również gra w słówka – zadaniem każdego z uczestników jest wymyślenie słowa, które zaczynać się będzie na literę, którą skończyło się uprzednio wymyślone słowo.

3. Akcesoria dla dzieci do samochodu  coraz więcej zabawek powstaje z myślą o użytkowaniu w samochodzie. Są to maty, lusterka, zabawki dźwiękowe itp. Są one przystosowane do tego, żeby można się było nimi bezpiecznie bawić podczas podróży samochodem.

zabawki do samochodu

1. Przeboje Rybki MiniMini vol. 4 ok. 40zł2. Karuzela z grzechotkami i lusterkiem do przymocowania na szybie samochodu, wielorazowo.pl, ok. 65zł3. Książka "Daleko jeszcze?" z zabawami umilającymi podróż wyd. Book House, ok. 18zł; 4. Panel dźwiękowy z kierownicą Fisher Price, ok. 100zł; 5. Lusterko z możliwością przymocowania na fotelu samochodowym, ninoshop.pl. ok. 82zł; 6. Znikopis, smyk.pl, ok.70zł; 7. Maskotka na pas samochodowy, smyk.pl, ok. 27zł; 8. Książka "Zabawy paluszkowe", wyd. Media Rodzina, ok. 15zł

4. Muzyczne zgadywanki – zadaniem jednego z uczestników jest zaśpiewanie fragmentu piosenki, a pozostałych pasażerów odpowiedzi na pytanie: jaka to melodia? Zamiast śpiewania możecie również odtwarzać fragmenty oryginalnych utworów – wówczas pamiętaj, żeby przygotować składankę z ulubionymi przebojami dziecka  maluch musi mieć szansę na zwycięstwo :)

5. Książki lub audiobooki – jeśli dziecku dokucza choroba lokomocyjna, lepiej sięgnijcie po te drugie – czytanie książki w podróży może spotęgować mdłości.

Pamiętaj, że żaden maluch nie wytrzyma długiej podróży bez kilku przerw – są one wskazane nie tylko ze względu na dziecko. Każdy pasażer powinien mieć okazję ku temu, żeby rozprostować nogi i zaczerpnąć świeżego powietrza.

Chwile odpoczynku podczas podróży i rozwaga na drodze pozwolą wam bezpiecznie dojechać do celu. Szerokiej drogi! :)

Jak wasze dzieci znoszą podróż?

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

14 grudnia 2019, 16:56

Nasze propozycje