Poprzedni artykuł: Nie bij! Kochaj. Bądź bezpiecznym rodzicem Następny artykuł: Nie chcę mieć dzieci. Czy to egoizm?

TOP 8 kremów przeciwsłonecznych dla dzieci!

Zbliża się okres wakacyjny, zapowiada się słoneczna pogoda. Dowiedz się na co należy zwrócić szczególną uwagę wychodząc z dzieckiem na słońce i sprawdź nasz przegląd preparatów przeciwsłonecznych dla dzieci.

Najmłodszych dzieci nie należy opalać! Niemowlęta, które nie skończyły 6. miesiąca życia nie powinny w ogóle przebywać na słońcu. Dzieci od 6. do 12. miesiąca życia mogą przebywać na słońcu do 15 minut, posmarowane preparatem ze wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej 50+. Delikatna skóra dziecka nie potrafi bronić się przed szkodliwym promieniowaniem UV i jest narażona na bardzo głębokie poparzenia, które w przyszłości mogą skórkować rakiem skóry. Należy stosować szczególną ochronę przeciwsłoneczną do 3. roku życia dziecka. Przed wyjściem na spacer należy zwrócić uwagę, aby ubrania dziecka były bawełniane i przewiewne, a głowa i kark osłonięte tkanym, cienkim kapeluszem. Nieosłonięte części ciała należy posmarować preparatem z filtrem na pół godziny przed wyjściem na słońce, aby miał czas się wchłonąć. Czynność warto powtarzać co 1-2 godziny. Zobacz przegląd 8 topowych kremów przeciwsłonecznych!

Jakie są Wasze ulubione preparaty przeciwsłoneczne dla dzieci?

Sprawdź kremy z filtrem dla miłośników słońca i jak spakować się na wakacje z dzieckiem. Dowiedz się też czy w ciąży wolno się opalać.

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 19:56

Zobacz także

Nasze propozycje