Poprzedni artykuł: TOP 7: akcesoria do kąpieli, które pokocha Twoje dziecko! Następny artykuł: Z miłości do szarości- wywiad z właścicielką i założycielką sklepu int...

6 pomysłów na przekąski dla dziecka do szkoły!

Przygotowaliśmy dla was 6 prostych przepisów na przekąski, które możecie zapakować dziecku do pudełka śniadaniowego! Sprawdźcie sami!

Zdrowa żywność w szkołach

1 września w życie weszła ustawa, która zakazuje sprzedaży oraz serwowania śmieciowego jedzenia w szkołach. Nowe przepisy miały wspomóc najmłodszych w wyrabianiu zdrowych nawyków. Po miesiącu od wprowadzenia w życie nowelizacji ustawy okazuje się, że duża część rodziców, uczniów i placówek nie była gotowa na zmiany. Przypomnijmy, że według danych Instytutu Żywności i Żywienia, co trzecie dziecko w Polsce ma nadwagę, a liczba ta rośnie w zastraszającym tempie. Na łamach popularnych portali społecznościowych toczą się zażarte dyskusje dotyczące nowych przepisów. Fala krytyki zalewa fora, w szkołach zamykają sklepiki, panie kucharki nie solą potraw, a rodzice kupują słodycze dzieciom w osiedlowych sklepach spożywczych, po drodze do szkoły. Gdzieś zgubiło się sedno, cel tego całego zamieszania, na którym nam wszystkim zależy. Zdrowie naszych pociech, przecież to ono jest najważniejsze. Pewnie jeszcze sporo czasu upłynie zanim wprowadzone zmiany zaczną przynosić efekty, potrzeba jest wielu wyjaśnień i wskazówek dla szkół i rodziców, aby mogli odnaleźć się w nowej sytuacji.

Przekąski do szkoły

My przygotowaliśmy dla Was dziś 6 prostych przepisów na zdrowe przekąski, które możecie zapakować dziecku do pudełka śniadaniowego. Wszystkie przepisy wykorzystują dostępne teraz na rynku produkty sezonowe. Zobaczcie nasze jesienne pomysły na przekąski do szkoły!  

Podzielcie się z nami swoimi ulubionymi przepisami!

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

26 kwietnia 2019, 14:37

Zobacz także

Nasze propozycje