Poprzedni artykuł: Bonbonbaby pudełko niespodzianka dla mamy i dziecka Następny artykuł: Śmieszne kanapki, czyli sposób na niejadka!

10 powodów, dla których warto iść z niemowlakiem na basen

Wizyta na basenie z niemowlakiem może być wspaniałym przeżyciem, zarówno dla dziecka jak i rodzica. Sprawdź jak przygotować się do pierwszych zajęć w wodzie oraz dlaczego warto zdecydować się na pływanie z dzieckiem. Niemowlę na basenie to świetny pomysł!
Niemowlę na basenie

Kiedy z niemowlakiem na basen?

Pierwszą wizytę na basenie można zaplanować już na 2 miesiąc życia dziecka, jednak najbezpieczniejszym momentem jest 4-5 miesiąc, kiedy niemowlę trzyma samodzielnie główkę. Bardzo ważna jest też gotowość rodzica do podjęcia tego wyzwania. Opiekun musi się czuć pewnie w nowej sytuacji, żeby dziecko wiedziało, że jest bezpieczne.

Jak wybrać basen?

Przed wizytą na basenie należy sprawdzić czy pływalnia jest przystosowana dla niemowlaków, należy zwrócić uwagę na łagodne zejście do basenu, temperaturę wody ok. 37 stopni, dostępność miejsca do przebrania oraz przewinięcia dziecka. Pływalnia nie powinna też budzić zastrzeżeń pod względem higieny oraz profesjonalności obsługi.

O czym należy pamiętać?

Nie zabieramy chorego lub uczulonego niemowlaka na pływalnię. Najlepiej udać się przed wizytą na basenie do pediatry, aby mieć pewność, że nie ma przeciwwskazań. Do torby na pływalnię należy spakować rzeczy niezbędne do pielęgnacji dziecka tj. ręcznik, płyn do mycia, oliwkę czy pampersa przeznaczonego do użytku w wodzie. I najważniejsze! Należy pamiętać, że nie zostawiamy dziecka samego w wodzie.

Niemowlę na basenie

Powody, dla których warto wybrać się z niemowlakiem na basen:

  1. do około 6-8 miesiąca niemowlę posiada odruch, który powoduje, że zamyka usta w momencie zanurzenia pod wodą, co niweluje ryzyko zachłyśnięcia,
  2. dziecko nie boi się wody, która stanowiła przez 9 miesięcy życia płodowego, jego naturalne środowisko,
  3. ćwiczenia w wodzie wzmacniają mięśnie niemowlaka, co może okazać się bardzo pomocne przy nauce siadania,
  4. pływanie rozwija koordynację ruchową, jest dla dziecka świetną gimnastyką,
  5. przebywanie w wodzie reguluje oddech,
  6. wysiłek fizyczny wspomaga odporność organizmu,
  7. kontakt z wodą wycisza i relaksuje dziecko,
  8. wizyta na basenie może okazać się pomocna przy późniejszych kąpielach w wannie,
  9. czas spędzony z rodzicami wpływa na tworzenie się więzi,
  10. zabawa w wodzie dostarcza wielu nowych wrażeń i tym samym stymuluje rozwój dziecka.

Wizyta na basenie z niemowlakiem może być fajną przygodą dla dziecka i miłą formą spędzenia czasu dla rodzica. Podaruj swojemu niemowlakowi trochę zabawy przy okazji wspierając jego rozwój. 

 Dowiedz się jak wrócić do sylwetki z przed ciąży ćwicząc z dzieckiem. Wybierasz się z dzieckiem na basen? Sprawdź co radzi ekspert.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 04:29

Zobacz także

Nasze propozycje