Poprzedni artykuł: A4 Waist Challenge, czyli dziwnych testów piękna ciąg dalszy Następny artykuł: Tanie odchudzanie

4 nowe sporty na wiosnę 2016!

Fitness, , tagi: kody rabatowe, sport
Kilka dni temu przywitaliśmy wreszcie wiosnę! To wreszcie czas na porządny trening. Szukasz ciekawych sposobów na zrzucenie zimowego tłuszczyku? Te 4 nowe formy aktywności fizycznej to trendy sportowe roku 2016.

Bieganie, pływanie, siłownia - niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie bez nich życia. Ale dla innych to… nuda! Dlatego mamy dla Was propozycje 4 nowych sportów. To dobre rozwiązanie dla początkujących szukających niekonwencjonalnego startu, ale i zaawansowanych pragnących czegoś nowego na wiosnę.

Nowości mają to do siebie, że czasem wymagają kupna jednego czy dwóch akcesoriów. Ale nie martwcie się, bo o tym też pomyśleliśmy. Mamy dla Was wiosenne promocje i rabaty, z którymi spróbujecie tych sportów bez wydawania fortuny. W Presto możecie skorzystać z kodu rabatowego na cały asortyment!

Aerial Yoga

Na początek waga lekka. Aerial Yoga zwana Anti - Gravity Yoga to połączenie klasycznych technik rozciągania z fitnessem, gimnastyką, akrobatyką i tańcem. W skrócie to joga, którą wykonuje się w specjalnym hamaku. Czyli wisząc nad ziemią. Ta niekonwencjonalna metoda pobudza do działania praktycznie wszystkie partie ciała. Dodatkowo daje ćwiczącym uczucie niesamowitego relaksu. W końcu ćwiczysz unosząc się w powietrzu. Nie bójcie się - taki hamak potrafi wytrzymać ciężar nawet 300 kilogramów, a ćwiczenia pod okiem trenera są bezpieczne.

Czego będziesz potrzebować? Specjalny hamak i mata do jogi.

TRX

TRX to skrót od Total Restistance eXercise. To trening wykonywany z pomocą specjalnego zestawu gum. Ćwiczenia - zarówno siłowe jak i kondycyjne - wykorzystują siłę naprężenia gumy, grawitację oraz masę naszego ciała. Zapewniają pracę wszystkich mięśni bez obciążania stawów czy pleców. Dodatkowo gumy TRX można zamontować tam, gdzie nam się podoba: na sali treningowej, w parku czy w domu.

 

Czego będziesz potrzebować? Zestaw gum TRX.

Tabata

Wchodzimy na wyższy poziom wysiłku. Tabata to odmiana treningu interwałowego. Taki trening polega na krótkich, ale bardzo intensywnych seriach ćwiczeń przeplatanych przerwami. Co jest takiego niezwykłego w Tabacie. To, że trening trwa około… 4 minut! Tyle wystarczy, aby porządnie zmęczyć organizm, podkręcić metabolizm i przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Możecie ćwiczyć w domu, na ogródku, na siłowni, na plaży.

 

Czego będziesz potrzebować? Wystarczy klasyczna para hantli i skakanka.

CrossFit

To propozycja dla tych, którzy uprawiają sport już jakiś czas i szukają odmiany. Do niedawna tylko był tylko ciekawostką. Dzisiaj CrossFit staje się jedną z najpopularniejszych form aktywności. Nowe sale i tak zwane boxy powstają w całej Polsce. Nie liczcie na spokojną przebieżkę i relaks na ławeczce. CrossFit to 20 do 30 minut potężnego wysiłku na najwyższych obrotach i walka ze swoim organizmem. Połączenie treningu siłowego i aerobowego skutkuje natychmiastowymi efektami.

Czego będziesz potrzebować? Tutaj nie ma miejsca na półśrodki, odpowiedni strój i buty to podstawa.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje