Poprzedni artykuł: 10 powodów, dla których warto spróbować weganizmu Następny artykuł: 4 nowe sporty na wiosnę 2016!

A4 Waist Challenge, czyli dziwnych testów piękna ciąg dalszy

Standardową kartkę do drukarki można wykorzystać na wiele sposobów, ale żeby za jej pomocą testować swoje piękno? Niektórym wydaje się to absurdalne, ale mieszkanki Chin są zdecydowanie innego zdania.

Wyobraźnia Chinek nie zna granic. Kilka tygodni temu azjatyckie kobiety zaproponowały kolejny dziwny test piękna, w którym swoją „chudość” mierzą za pomocą arkusza A4. W ramach podbijającego internet wyzwania A4 Waist Challenge zaczęły przykładać go do talii i w ten sposób udowadniać, że cieszą się szczupłą figurą. By zdać test, należy zakryć kartką talię. Co więcej, talia musi być węższa od jej krótszego boku, który według normy ISO ma zaledwie 21 cm. Jeśli „boczki” wychodzą za jej obręb, cóż, czas na ostry trening.

Dziwny test na chudość zakłada więc, że talia powinna być na tyle wąska, by dało się ją ukryć za kartką papieru. Przekaz jest jasny – jeśli nie zaliczysz wyzwania, jesteś za gruba. Koncepcja spotkała się oczywiście z ostrą krytyką. Niezadowoleniu dały wyraz niektóre użytkowniczki Instagrama, które zaczęły fotografować się z kartkami formatu A3 bądź wysyłać jasny komunikat, pokazując obecnie obowiązującym standardom piękna środkowy palec.

O mądry komentarz w tym przypadku może być trudno. Wniosek nasuwa się jednak sam. Czyżby wszelkie kampanie na rzecz samoakceptacji spełzały na niczym?


Fot. Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2019, 02:14

Zobacz także

Nasze propozycje