Poprzedni artykuł: Ta kobieta schudła 50 kg bez ćwiczeń! Wystarczyło, że zrezygnowała z..... Następny artykuł: Demi Lovato wygrała walkę z anoreksją i bulimią. Teraz ku przestrodze...

Musiała błyskawicznie schudnąć 93 kg. Teraz jej skóra przypomina... kalafior

Ta Australijka zrzuciła aż 93 kg. Tylko szybko tracąc zbędne kilogramy, mogła uchronić się przed... uduszeniem.

Lauren Toohey ważyła prawie 173 kg, kiedy w 2017 roku zdecydowała się na operacyjne zmniejszenie żołądka. Od tamtej pory, Australijka - zdecydowanie ograniczając jedzenie i regularnie ćwicząc - schudła 93 kg. Utrata wagi miała jednak dla niej nieprzyjemnie konsekwencje - kobieta ma potwornie rozciągniętą i pofałdowaną skórę, i przypomina przez to kalafior.

Zobacz także: Ta kobieta schudła 85 kg i... cierpi. Co poszło nie tak?

Luźna skóra po utracie zbędnych kilogramów

93 kg to sporo. A trochę ponad 12 miesięcy - bo tyle Lauren zajęło zrzucenie tej wagi - to wcale nie tak dużo. Jej skóra w takim tempie i bez fachowego wsparcia (kosmetyczki lub chirurga plastycznego) nie miała szansy odzyskać jędrności. Gdyby Toohey nie zdecydowała się na operacyjne zmniejszenie żołądka, chudłaby pewnie znacznie dłużej, ale jej skóra byłaby w znacznie lepszym stanie.

Z drugiej strony Australijka prawdopodobnie nie miała innego wyjścia i musiała jak najszybciej schudnąć. Dlaczego? Bo w związku ze swoją otyłością cierpiała na tak zwany zespół bezdechu śródsennego (śpiąc, przestawała oddychać) i żeby spokojnie przespać noc, potrzebowała specjalnej maski.

Zobacz także: Ta dziewczyna schudła 82 kg. Teraz musi przejść serię operacji!

Historia Lauren Toohey to kolejny dowód na to, że otyłość jest śmiertelnie niebezpieczna.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 14:40

Zobacz także

Nasze propozycje