Poprzedni artykuł: Schudnąć i ćwiczyć, czyli postanowienia noworoczne Następny artykuł: 3 szybkie przepisy na dietetyczne ciastka owsiane

Najlepsze ćwiczenia na smukłe ramiona

Szukasz skutecznych ćwiczeń na smukłe i ujędrnione ramiona? Słusznie! Taki systematycznie wykonywany trening przyniesie efekty wizualne nie tylko teraz, ale także zaowocuje w przyszłości. Sprawdź 4 ćwiczenia na ramiona!

Ćwiczenia na jędrne ramiona

Myśląc o jędrnych ramionach, należy skupić się nie tylko na bicepsie, ale przede wszystkim na tricepsie, czyli mięśniu przeciwstawnym. To właśnie w tym miejscu ramion skóra często traci jędrność i z wiekiem zaczyna obwisać. Aby temu zapobiec, trzeba sukcesywnie wykonywać ćwiczenia na jędrne ramiona, których przykładowy zestaw znajdziecie w naszej galerii.

Ćwiczenia na szczupłe ramiona w domu

Zaletą przedstawionych ćwiczeń jest to, że wcale nie musicie wykonywać ich na siłowni. Wystarczą najtańsze hantelki lub wygodne w trzymaniu butelki z wodą. Na początku, jeśli nigdy wcześniej, podczas innych treningów nie ćwiczyłaś tych partii mięśni, lepiej kilka razy wykonać zaprezentowane ćwiczenia z mniejszym obciążeniem lub całkowicie z niego zrezygnować. W kolejnych dniach obciążenie można nieco zwiększyć.

Ćwiczenia z ciężarkami na ramiona

Jeśli unikacie ćwiczeń z obciążeniem, bo boicie się, że urosną Wam mięśnie, przeczytajcie artykuł: Czy trzeba się obawiać ćwiczeń z hantlami?

Jakie ćwiczenia na ramiona lubicie najbardziej?

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 20:16

Zobacz także

Nasze propozycje