Poprzedni artykuł: Wygląda jak laleczka, ale każdemu może spuścić łomot. Nazywają ją 'Mus... Następny artykuł: Dominika Gwit szczerze o swojej wadze: 'TAK - jestem gruba, TAK - jes...

Marzysz o płaskim brzuchu? Zacznij inaczej oddychać

Fitness, , tagi: płaski brzuch, pilates
Płaski, umięśniony brzuch bez wyczerpujących ćwiczeń? Wystarczy poznać technikę odpowiedniego oddychania i przy okazji ćwiczyć mięśnie. Trenerka pilatesu przekonuje, że ten sposób sprawdza się lepiej niż 100 brzuszków dziennie!

Pięknie wyrzeźbiony i idealnie płaski brzuch Karlie Andrews nikogo nie dziwi – w końcu ta 30-latka jest zawodową trenerką pilatesu. Jednak sama Kalie swój piękny brzuch przypisuje nie godzinom wyczerpujących treningów, tylko specjalnej technice oddychania. I jak przekonuje śliczna Australijka, "pracując" nad brzuchem w ten sposób, osiągnęła znacznie lepsze rezultaty, niż wykonując inne, zdecydowanie mniej przyjemne ćwiczenia.

Pamiętam, że robiłem 100 brzuszków dziennie, próbując zbudować ładnie wyglądający brzuch. Ale teraz rozumiem, że skupianie się na mniejszych mięśniach może sprawić, że nasza postawa będzie bardziej stabilna, a my osiągniemy więcej podczas treningi mięśni bioder, grzbietu i brzucha – tłumaczy trenerka.

Zobacz także: Płaski brzuch dwa tygodnie po porodzie – bez diety i forsownych ćwiczeń. 

Jak oddychać, żeby mieć piękny brzuch?

Na Instagramie Andrews opublikowała filmik, na którym widać zachwalane przez nią ćwiczenie. Polega ono na odpowiednim oddychaniu i równoczesnym napisaniu mięśni brzucha.

Przy wideo Karlie umieściła instrukcję, jak wykonywać ćwiczenie, by przyniosło oczekiwany efekt. 

Możesz je wykonywać, leżąc, klęcząc (tak jak ja) lub stojąc – napisała Australijka. – Najpierw weź wdech i rozluźnij brzuch. Następnie zrób wydech, wciągnij brzuch w kierunku kręgosłupa, pozwól żebrom się zapaść i unieś dno miednicy tak, jakbyś próbowała powstrzymać się przed zrobieniem siusiu. 

My na pewno wypróbujemy tę metodę! Skusicie się?

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 marca 2019, 19:17

Zobacz także

Nasze propozycje