Poprzedni artykuł: Odchudzający pudding chia to przeżytek. Teraz furorę robi moon milk! Następny artykuł: Postanowiła schudnąć, gdy... bliscy przestali ją rozpoznawać - ta meta...

Ta dieta odchudzająca jest wyjątkowa. Stracisz kilogramy bez wyrzeczeń, a jeszcze... odmłodniejesz

Popularny chirurg plastyczny przekonuje, że nie musisz rezygnować z węglowodanów i alkoholi, żeby odzyskać figurę i wyglądać młodo! Stworzona przez niego dieta stale zyskuje nowych fanów.

Terry Dubrow to znany chirurg plastyczny, który swoją popularność zawdzięcza zarówno medycznym osiągnięciom, jak uczestnictwu w popularnym reality show "Plastyczna fuszerka". Teraz do swoich licznych sukcesów doktor Dubrow może dopisać kolejny - napisany razem z żoną bestseller. Książka "The Dubrow diet" opisująca, jak szybko schudnąć, odzyskać energię i młody wygląd, instruuje czytelników nie tylko, co jeść, ale przede wszystkim - kiedy

Zobacz także: Możesz jeść pizzę i... chudnąć. Jest na to (naukowy) dowód!

Na czym polega dieta Dubrowów

Doktor Dubrow opracował swoją dietę we współpracy z żoną, która - choć nie ma wykształcenia medycznego - zna się na szczupłym i młodym wyglądzie. Heather Dubrow to była aktorka i gwiazda reality show "Żony Orange County" ("The Real Housewives of Orange County"), która wypróbowała prawdopodobnie wszystkie istniejące diety i zapewne niejeden z zabiegów oferowanych przez klinikę jej męża, ale twardo utrzymuje, że najlepsze efekty osiągnęła sztywno określając sobie przedział czasu, w którym je.

Chodzi o to, żeby szybko i w łatwy sposób schudnąć, i przy okazji uzyskać efekt anti-aging - tłumaczy Terry Dubrow w programie Steve'a Harveya. - Najważniejsze jest to, jak często jesz.

Podstawą diety państwa Dubrow jest jedzenie interwałowe. Jedzenie w odpowiednich momentach dnia ma sprzyjać spalaniu tłuszczu i detoksykacji organizmu. Doktor Dubrow przekonuje, że jego dieta wprowadza ciał w stan autofagii - procesu autoregeneracji, w trakcie którego komórki ciała trawią obumarłe lub uszkodzone elementy swojej własnej struktury. Autogafia pozwala między innymi odwrócić efekty działania odpowiedzialnych za starzenie się organizmu wolnych rodników. I właśnie dlatego, jak przekonują państwo Dubrow, dzięki ich diecie skóra staje się bardziej napięta i sprężysta, włosy gęstnieją, a w ciele pojawia się więcej energii.

Dieta Dubrowów składa się z trzech faz:

  • "Gotowa na czerwony dywan" - to najbardziej wymagająca faza, w trakcie której przez 2 do 5 dni należy między innymi ostro ograniczyć węglowodany (albo najlepiej w ogóle z nich zrezygnować) i całkowicie zapomnieć o alkoholu.
  • "Zbliża się lato" - w trakcie trwania drugiej fazy diety nadal odżywiamy się bardzo zdrowo, ale możemy już pić alkohol.
  • "Wyglądaj świetnie, żyjąc jak człowiek" - trzecia faza diety ma zapobiegać efektowi jo-jo. W trakcie jej trwania możemy sobie pozwolić na mała oszustwa i schrupać ulubioną słodką lub słoną przekąskę.

Jednak najważniejszym elementem diety Dubrowów jest jedzenie interwałowe. W ciągu dnia możemy jeść przez 8 godzin, a przez co najmniej 16 powinniśmy trzymać się od jedzenia z daleka.

Jeśli zjesz kolację o godzinie 20 a śniadanie zjesz następnego dnia o godzinie 8, to to już masz dwanaście godzin bez jedzenia - tłumaczy doktor Dubrow w radiowym show Jenny McCarthy. - Potrzebujesz już tylko wytrzymać cztery godziny bez jedzenia.

Zobacz także: Ta dieta była hitem 2018 roku... Porównuje się ją do słynnego postu dr Dąbrowskiej!

Nas kusi, żeby wypróbować dietę państwa Dubrow. Jak myślicie, wytrzymałybyście szesnaście godzin bez jedzenia?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 05:55

Zobacz także

Nasze propozycje