Poprzedni artykuł: Dokładnie tyle możesz jeść, gdy się odchudzasz. Fit blogerka pokazała... Następny artykuł: Kolejna gwiazda komentuje wagę Dominiki Gwit: 'Tu nie chodzi o estetyk...

Co jada Kim Kardashian? Gwiazda zdradziła, jak radzi sobie z apetytem na słodycze...

Kim Kardashian ujawniła subskrybentom swojego płatnego bloga, czemu zawdzięcza swoje boskie ciało. My zdradzimy ci jej sekret zupełnie za darmo! Dzięki patentom Kim (i jej prywatnej trenerki) będziesz miała figurę godną gwiazdy.

Jędrne (choć niemałe) pośladki, talia osy i szczupłe ramiona – ciało Kim Kardashian-West nie bez powodu wzbudza zazdrość i uznanie. Świetna figura gwiazdy to zasługa odpowiedniej diety i ćwiczeń pod okiem bezlitosnej trenerki. Ale nie trzeba mieć prywatnego kucharza, ani instruktora na siłowni, żeby zbliżyć się do reprezentowanego przez Kardashiankę ideału. Wystarczy wiedza i... regularne odpuszczanie sobie samodyscypliny.

Zobacz także: Zdradzamy, jak przyspieszyć sobie metabolizm nie przekraczając progu siłowni? 

Co jaki czas można odpuścić sobie dietę?

Kim zdradziła, że jest łakomczuchem i kocha słodycze. Ale – za radą swojej trenerki, Melissy Alcantary – sięga po nie nie częściej niż raz na dziesięć dni. Odpuszczanie sobie diety właśnie z taką regularnością chroni ją przed ryzykiem przybrania na wadze.

Moja trenerka, Mel, mówi, że wyznaczając sobie "oszukańczy dzień" raz na dziesięć dni, nie tracimy tego, co udało nam się osiągnąć na siłowni – tłumaczy Kardashian. – Jeśli jednak pozwalasz sobie na takie przyjemności zbyt często i zjadasz zbyt wiele kalorii, zmienia ci się poziom testosteronu, który jest hormonem odpowiedzialnym między innymi za budowanie mięśni i utratę tłuszczu. A to może spowodować, że zaczniesz tyć.

Zobacz także: Doda zdradziła, ile waży! Pokazała też fotkę z czasów, kiedy była niepokojąco chuda

Co je Kim Kardashian?

W tak zwany "cheat day", czyli "oszukańczy dzień", Kardashian pozwala sobie na słodkie przyjemności. Ale nawet taka doba luzu, nie oznacza u niej totalnej anarchii. Zwykle Kim ogranicza się do jednego pysznego i kalorycznego posiłku, i pewnych rzeczy jednak zawsze sobie odmawia.

Takie "oszukańcze dni" najlepiej sprawdzają się, jeśli unika się alkoholu, który jest pustymi kaloriami wypełnionymi cukrem – przekonuje gwiazda. – Dla mnie akurat nie jest to trudne, bo w zasadzie nie piję alkoholu. Mam jednak słabość do słodyczy, dlatego zwykle moje "oszukańcze posiłki" to desery.

Codzienna dieta gwiazdy nie jest też tak bardzo uciążliwa, bo wbrew popularnym teoriom, Kardashianka nie rezygnuje z węglowodanów.

Jest taki mit, że jedzenie węglowodanów jest złe, a to nie jest prawda! – przekonuje celebrytka – Moja trenerka wręcz przekonuje, że przed treningiem i po treningu powinno się zjeść niewielką ilość prostych węglowodanów, na przykład słodkie ziemniaki, i do tego niewielką ilość tłuszczu i białka. Do każdego posiłku powinno się też jeść warzywa, bo one pomagają organizmowi przyjąć tłuszcz i węglowodany. Kiedy zaczęłam znowu jeść węglowodany, poczułam się o wiele lepiej. Ważna jest jednak ilość i jakość spożywanych węglowodanów i unikanie przetworzonego jedzenia.

Dieta Kim (i jej trenerki) wyraźnie się sprawdza, bo gwiazda wygląda świetnie. A wy macie ochotę przetestować jej patenty na idealną sylwetkę?

Zdjęcia: Instagram