Poprzedni artykuł: Kobieta schudła do ślubu w dwa tygodnie. Wszystko uwieczniła na zdjęci... Następny artykuł: Ile kilogramów tłuszczu ma Doda? Okazuje się, że... niepokojąco mało

Ten drastycznie wyglądający masaż pomaga pozbyć się sterczącego brzuszka i cellulitu!

Ujędrniający i wygładzający masaż "wood therapy" nie bez powodu cieszy się rosnącą popularnością. Dzięki niemu brzuch mniej sterczy, a cellulit staje się niewidoczny.

Podczas takiego masażu nie masz szansy na relaks! Mało tego, prawdopodobnie będziesz na zmianę wybuchała głośnym śmiechem i zawodziła z bólu. Wystarczy spojrzeć na wykorzystywane do niego przyrządy, żeby zacząć poważnie rozważać pokochanie znienawidzonej oponki na brzuchu. Ale warto się pomęczyć! Sądząc po zdjęciach dokumentujących efekty "drewnianej terapii", można dzięki niej zmniejszyć sterczący dotąd brzuszek i widoczność cellulitu.

Wyszczuplający "drewniany masaż"

"Wood therapy", a właściwie maderoterapia, to technika masażu wywodząca się z Kolumbii. Po posmarowaniu skóry brzucha (ale czasem też pośladków i ud) kosmetykiem poślizgowym wykonywany jest najpierw masaż manualny. Następnie masażysta sięga po specjalnie przeznaczone do maderoterapii narzędzia - wykonane z drewna (często bukowego):

  • kolczasty wałek,
  • tak zwany wałek kasztanowy,
  • karbowaną deseczkę i 
  • pucharek modelujący.

Czasami w maderoterapii wykorzystywany jest także przyrząd bardzo przypominający kostkę do gua sha. "Wood therapy"  działa bardzo podobnie do niezwykle skutecznego drenażu limfatycznego, który między innymi usuwa z organizmu złogi chłonki, zmniejszając w ten sposób jego obrzęk. Energiczny masaż drewnianymi przyrządami powoduje także rozgrzanie skóry, jej lepsze utlenienie, pobudzenie metabolizmu i co za tym idzie przyspieszenie procesu spalania znajdującej się pod nią tkanki tłuszczowej.

Zobacz także: Uda szczuplejsze o 2 cm? Zobacz, jak Julia Kamińska błyskawicznie odchudziła nogi!

Koszt jednej maderoterapii to około 100 zł. My chętnie poddałybyśmy się takiemu masażowi. Wy też chciałybyście go przetestować?

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 października 2019, 22:14

Nasze propozycje