Poprzedni artykuł: Proste ćwiczenia na uda i łydki, które możesz zrobić w domu Następny artykuł: Doda pokazała, jakim ćwiczeniom zawdzięcza swoją idealną pupę!

Efekty ćwiczeń – jak szybko je widać i co robić, kiedy ich nie ma?

Fitness,
,
, tagi: ćwiczenia efekty
Pierwsze efekty ćwiczeń zazwyczaj pojawiają się już po miesiącu regularnych treningów. Po 3 miesiącach możemy zrzucić nawet kilkanaście kilogramów! Nie widzicie efektów po kilku tygodniach? Sprawdźcie, dlaczego się nie pojawiają i jak to zmienić!

Efekty ćwiczeń zależą od wielu czynników - wagi wyjściowej, intensywności treningów, ilości spożywanych kalorii, wyboru ćwiczeń i planu treningowego. Po miesiącu ćwiczeń powinniśmy zauważyć poprawę kondycji, ujędrnienie skóry, a nawet spadek wagi. Z każdym miesiącem efekty są coraz bardziej widoczne. Jeśli jednak ćwiczycie już od dłuższego czasu i nie widzicie rezultatów, najprawdopodobniej popełniacie podstawowe błędy!

efekty ćwiczeń

Po jakim czasie widać efekty ćwiczeń?

Przy regularnych i odpowiednio dobranych treningach pierwsze efekty ćwiczeń powinniśmy zauważyć już po około miesiącu. Przy intensywnej aktywności fizycznej i zdrowej diecie możemy schudnąć od 0,5 kg do 1 kg tygodniowo. Po 3 miesiącach rezultaty będę widoczne gołym okiem, ciało będzie wyszczuplone i jędrne.

Efekty ćwiczeń po miesiącu

Po 4-5 tygodniach zazwyczaj możemy zauważyć pierwsze efekty naszych treningów. Ciało jest zdecydowanie jędrniejsze, mamy lepszą kondycję i samopoczucie. Zwiększona jest również nasz siła i wydolność.

Mogą się pojawić pierwsze spadki centymetrów i wagi, lecz zależne jest to przede wszystkim od intensywności naszych treningów i wagi wyjściowej. Osobom z otyłością i dużą nadwagą łatwiej zrzucić pierwsze kilogramy. U osób szczuplejszych zarysowują się mięśnie.

Efekty ćwiczeń po 3 miesiącach

Efekty ćwiczeń po 3 miesiącach są już widoczne gołym okiem. Przez ten czas bez problemu możemy wyszczuplić ciało i zrobić formę. Regularne treningi pozwolą nam zgubić nawet kilkanaście kilogramów. Ciało jest widocznie jędrniejsze, zanika cellulit.

Ćwiczenia zaczynają być dla nas przyjemnością, a długi spacer to żadne wyzwanie. Zdecydowanie zwiększa się nasza siła fizyczna. Dodatkowo nie odczuwamy już bolesnych domsów po ćwiczeniach. Domsy to bolesność mięśni po ćwiczeniach, które często są błędnie nazywane zakwasami.

Zobacz także: Płaski brzuch bez wyrzeczeń i treningów - jak to możliwe?

Dlaczego nie widać efektów ćwiczeń?

Niestety, czasami mimo treningów, w naszym ciele nie zauważamy żadnych zmian. Nasza kondycja jest lepsza, ćwiczenia już nie sprawiają nam problemu, jednak waga ani centymetry nie idą w dół. Oznacza to, że popełniamy błędy, które stoją na drodze do naszej wymarzonej sylwetki.

Nasz treningi mogą nie przynosić efektów, gdyż:

  • są nieregularne lub zbyt krótkie, lub za mało intensywne,
  • nie trzymamy diety,
  • nie przykładamy się do poprawnej techniki ćwiczeń,
  • trening jest źle dobrany, na przykład wykonujecie brzuszki, aby zrzucić dodatkowo kilogramy albo chcecie zbudować masę mięśniową i wprowadzacie tylko trening cardio.

Regularne ćwiczenia są niezwykle ważne w procesie odchudzania, jednak bez odpowiednio zbilansowanej diety i ograniczenia spożywanych kalorii nie przyniosą one większych efektów.

Bardzo ważny jest również plan treningowy, który powinien zakładać minimum 3 intensywne treningi w tygodniu, które będą trwać powyżej 40 minut. Jeśli chcemy zrzucić nadwyżkę kilogramów, najlepsze będą treningi cardio lub interwały. Do wyrzeźbienia sylwetki niezbędne będę z kolei ćwiczenia siłowe.

Trzeba również pamiętać o ciągłym zwiększaniu intensywności treningu, w innym przypadku efekty pojawią się jedynie na początku.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

30 maja 2020, 10:57

Nasze propozycje